українська російська англійська
Сумські аграрії успішно завершують посівну кампанію, - Олексій Павленко
23.05.2015 | 13:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністр аграрної політики на продовольства України Олексій Павленко, перебуваючи у Сумській області, ознайомився з ходом весняно-польових робіт, які у регіоні добігають кінця.  

«На Сумщини успішно завершують посівну кампанію. Ярі зернові та зернобобові посіяні на 97%, кукурудзи 96%, соняшнику 106%, проса – 108%, гречки – 89% до прогнозованих площ. Сприятливі погодні умови та наполеглива праця дають надію на добрий врожай», - повідомив на своїй сторінці у Facebook Олексій Павленко.

Господарства області забезпечили посівну кампанію основними ресурсами: насінням (150%), міндобривами (104%), ЗЗР (100%), дизпаливом (106%), бензином (119%) до потреби.

Вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під цьогорічний урожай прогнозується в межах 1 100,5 тис. га, що на 14,2 тис. га більше, ніж у попередньому році. Зерновий клин в усіх категоріях господарств становитиме 661,2 тис. га (на 27,4 тис. га більше проти попереднього року).

Фактично на весняно-польові роботи витрачено 3,1 млрд. грн. (101,4% від потреби), в тому числі 2,6 млрд. грн. власних коштів (107,4%), що в розрахунку на 1 га ріллі фактичні витрати коштів по області склали 3349,7 грн. (в середньому по Україні – 3136,2 грн), що майже в два рази більше ніж у 2014 році.

Крім того, в рамках поїздки Міністр відвідав завод сільськогосподарського машинобудування ТОВ «Завод Кобзаренка (Сумська область, смт. Липова Долина), де оглянув виробництво сільськогосподарської техніки. Це відоме в Україні підприємство, що випускає широкий асортимент с/г машин, один з найбільших виробників сільгосптехніки. Понад 35% виготовленої техніки експортується в більш ніж 10 країн світу в тому числі і ЄС (Австрія, Чехія, Угорщина, Латвія, Литва). На техніку завод має сертифікати ЄС, що дозволяє продавати її під державні субсидії в Єврозони. Виробник номер один тракторних причепів в Україні. З року в рік розширює асортимент техніки, яку виробляє.

«Сумщина демонструє яскравий приклад можливості розвитку вітчизняного виробництва світового рівня. В цьому контексті, наше завдання - надати можливість бізнесу планово розвиватись», - підкреслив Олексій Павленко.

 

версія для друку