українська російська англійська
Павло Полянський: Мета нового конкурсу підручників - відібрати якісні книжки і поставити крапку на корупції
26.05.2015 | 10:54
Прес-служба Міністерства освіти і науки

«Мета нового конкурсу підручників – відібрати якісні книжки, з якими найбільш зручно працювати кожному вчителю, і поставити остаточну крапку на корупції», - на цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський в ефірі телеканалу новин «24». Він розповів про те, як цьогоріч відбувається новий формат конкурсу підручників для учнів 4-х і 7-х класів, і які завдання вже поставлені на наступний рік.

За словами заступника Міністра, відбір підручників школами тривав з 2 березня по 12 травня включно. Було охоплено 98% шкіл України (окрім тимчасово окупованих територій),  з яких проголосувало близько 96% (понад 16 000 шкіл).

Павло Полянський зазначив, що конкурс підручників, який сьогодні триває в Україні, є безпрецедентною подією, оскільки досі ніхто у світі такого формату не запроваджував. Особливостями цьогорічного конкурсу є повна відкритість та прозорість, ключова роль вчителя у виборі підручника та урізноманітнення конкурсних підручників завдяки появі нових авторів і видавництв.

За словами Павла Полянського, під час впровадження нового формату виникали й труднощі, зокрема – на етапі експертного оцінювання, що обов’язково буде враховано надалі: «Експерти – це окремий жанр і їх потрібно готувати, тоді ми не отримуватимемо порожніх чи емоційних експертних висновків».

Заступник Міністра також наголосив, що попереду залишається ще два дуже важливих етапи: перший – конкурсна комісія буде звіряти електронні результати, завірені нотаріально, із паперовими підтвердженнями, що надійшли від шкіл; другий – розподіл дуже скромних державних коштів (близько 83 млн. грн.) на видрук підручників серед усіх учасників конкурсу.

 

версія для друку