українська російська англійська
Новий закон про держзакупівлі повинен принести прозорість у цю сферу, - Арсеній Яценюк
27.05.2015 | 16:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Антимонопольний комітет разом із Міністерством економічного розвитку і торгівлі мають виконувати свою профільну функцію – забезпечення конкуренції», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 27 травня.

На засіданні Уряду Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус представив зміни до закону про державні закупівлі, які покликані знизити корупційні ризики, спростити участь бізнесу в держзакупівлях та загалом привести законодавство у сфері державних закупівель до європейських стандартів.

Арсеній Яценюк нагадав, що в минулому році був ухвалений закон про державні закупівлі, який був повністю схвалений західними партнерами, зокрема Європейською комісією.

«Новий закон повинен нарешті принести прозорість у питання державних закупівель. Це мільярди грошей, які витрачаються. Антимонопольний комітет, на жаль, - інструмент не розслідувань, а інструмент як зупинити торги, «збити» того, хто виграв чесно, і «просунути» фірму, яка занесе хабар і в комітет, і в міністерство, і безпосередньо замовнику», - наголосив він.

Арсеній Яценюк звернувся до Міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса провести зустріч із новопризначеним Головою АМКУ Юрієм Терентьєвим: «Треба, щоб Антимонопольний комітет разом із Міністерством виконували свою профільну функцію – це забезпечення конкуренції».

Він наголосив на необхідності для Голови АМКУ приділити «дуже багато уваги до кадрового складу департаменту, який відповідає за державні закупівлі».

 

 

 

версія для друку