українська російська англійська
Урядові зміни до законодавства дозволять збільшити прозорість у сфері держзакупівель
27.05.2015 | 19:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На засіданні Уряду України у середу, 27 травня, Міністр економіки представив зміни до закону про державні закупівлі, які покликані знизити корупційні ризики, спростити участь бізнесу в держзакупівлях та загалом привести законодавство в сфері державних закупівель до європейських стандартів.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк нагадав, що в минулому році був ухвалений закон про державні закупівлі, який був повністю схвалений західними партнерами, зокрема Європейською комісією.

«Новий закон повинен нарешті принести прозорість в питання державних закупівель», - наголосив він.

Зміни до законопроекту містять антикорупційні і дерегуляційні норми. Зокрема, учасник тендеру буде зобов'язаний надавати інформацію про кінцевого бенефіціара. В рамках продовження процесу дерегуляції пропонується обмеження повноважень казначейства при перевірці документів у період реєстрації договорів, ліквідація функцій моніторингу процедур закупівель тощо.

Міністр економіки Айварас Абромавічус підкреслив, що буде здійснена гармонізація законодавства з міжнародними стандартами та директивами ЄС, приведення строків проведення процедур закупівель у відповідність з директивами ЄС та стандартами СОТ, обов'язкова публікація інформації про закупівлі англійською мовою.

«Таким чином, ці зміни будуть сприяти зростанню рівня конкуренції, зниженню корупційних ризиків, а також дозволять виконати першочергові зобов'язання України в рамках Угоди про асоціацію до кінця поточного року приєднатися до Угоди СОТ про держзакупівлі, що також дозволить нашим виробникам брати участь у держзакупівлях інших країн», - підкреслив Міністр.

 

 

версія для друку