українська російська англійська
У 2015 році до лікувально-профілактичних закладів Міноборони звернулося близько 35 тисяч військовозобов'язаних
28.05.2015 | 09:45
Прес-служба Міністерства оборони

Станом на 27 травня на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України знаходиться близько 6 тисяч чоловік. Понад 4 тисячі із них – військовослужбовці та більше 1100 – пенсіонери Міністерства оборони України.

У військово-лікувальних закладах військовослужбовці отримують весь спектр кваліфікованої медичної допомоги. При цьому військовим хірургам, анестезіологам, фізіотерапевтам та деяким іншим категоріям лікарів доводиться працювати майже цілодобово.

Близько 1500 пацієнтів проходять лікування та реабілітацію у головному військово-медичому клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь” у Києві та Військово-медичному клінічному центрі професійної патології військовослужбовців Збройних Сил України у м. Ірпінь, близько 4500 – у військово-лікувальних закладах у регіонах: у містах Одеса, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Миколаїв, Львів, Рівне, Мукачеве, Чернівці, Луцьк, Харків, Чернігів, Полтава, Вінниця, Житомир, Біла Церква, Хмельницький, Старокостянтинів, Новоград-Волинський, смт Черкаське та Десна.

Також на лікуванні та контролі у військово-лікувальних закладах перебувають 164 військовослужбовці Збройних Сил України, поранені в ході антитерористичної операції. Зокрема, 108 бійців проходять лікування у військових мобільних госпіталях, розгорнутих в районі проведення АТО.

Загалом у 2015 році для обстеження та лікування до лікувально-профілактичних закладів Міністерства оборони України звернулося близько 35 тисяч військовозобов’язаних. Із них близько 16,6 тисяч – для проходження військово-лікарської комісії та близько 350 – для проходження льотно-лікарської комісії.

Міністерство оборони України постійно працює над удосконаленням технічного забезпечення госпіталів та активно залучає до надання допомоги іноземних партнерів.

На даний час військові частини і підрозділи Збройних Сил України забезпечені медичним майном на 78% від потреби. Укомплектованість медичною апаратурою та обладнанням становить 80%, переважна більшість із якого (близько 60%), на жаль, фізично застаріла.

Військові частини, які виконують завдання за призначенням, забезпечені лікарськими засобами на 85% від потреби, медичною технікою – на 90%, індивідуальними засобами медичного захисту – на 100%.

Бюджетом Міноборони на 2015 рік на оплату медикаментів, з урахуванням додаткового фінансового ресурсу, передбачено 197,6 млн. грн. Крім того, 1,7 млн. грн. заплановано із коштів, які надійшли на рахунок Міністерства оборони України як добровільні пожертвування громадян.

Також благодійна допомога надходить до військово-медичних закладів та військових частин Збройних Сил України у натуральному вигляді. Станом на сьогодні благодійні, громадські організації та волонтери передали Українській армії медичного майна на загальну суму 60,7 млн. грн.

Отримана гуманітарна допомога негайно розподіляється по військових частинах, залучених до виконання завдань у зоні АТО, та використовується для лікування поранених військовослужбовців.

Активну допомогу в лікуванні українських військовослужбовців надають іноземні країни. У 2015 році українські військові медики отримали від Великої Британії медичних аптечок на суму близько 55 тисяч британських фунтів (85 тисяч дол. США), а також медичних препаратів від Сполучених Штатів Америки на суму понад 113 тисяч доларів США та від Індонезії на близько 19 тисяч доларів США.

На сьогодні 40 учасників АТО знаходяться на лікуванні за кордоном у Німеччині, Румунії, США, Литві, Греції, Ізраїлі, Австрії, Великобританії та Польщі.

Всього реабілітацію за кордоном пройшли 108 українських військовослужбовців.

версія для друку