українська російська англійська
Оперативні підрозділи прикордонного відомства викрили діяльність 28 каналів незаконної міграції та торгівлі людьми
28.05.2015 | 10:36
Прес-служба Державної прикордонної служби

У Державній прикордонній службі України, яка з 2003 року є правоохоронним органом спеціального призначення, велика увага приділяється питанням боротьби з організованою злочинністю на державному кордоні. Відповідно до визначених чинним законодавством повноважень підрозділи прикордонного відомства, у взаємодії з співробітниками інших компетентних органів, в інтересах забезпечення захисту державного кордону, постійно здійснюють комплекс заходів у сфері протидії транскордонній злочинності, ведуть розвідувальну, інформаційно-аналітичну, оперативно-розшукову діяльність, беруть  участь  у  заходах,  спрямованих  на боротьбу з організованою  злочинністю та протидіють незаконній міграції.

Варто зауважити, що тільки у 2015 році оперативними підрозділами Держприкордонслужби викрито діяльність 23 каналів незаконної міграції та встановлено причетність до протиправної діяльності 68 осіб.

Зокрема, в результаті проведених скоординованих заходів у взаємодії з іншими правоохоронними органами, які проводилися у Закарпатській, Харківській, Вінницькій та Одеській областях, було ліквідовано 8 каналів незаконної міграції (5 – переміщення громадян Афганістану та 3 – громадян Сирії). Затримано організаторів протиправної діяльності, з них 12 громадян України та 3 Сирії, які безпосередньо формували та здійснювали доставку груп мігрантів на Закарпаття для подальшого їх переправлення до країн Євросоюзу. Наразі також здійснюється досудове розслідування в рамках 33 кримінальних проваджень за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Крім того, з початку року затримано 6 громадян України та 2 громадяни Польщі за організацію 5 каналів торгівлі людьми у Житомирській, Київській, Волинській та Херсонській областях.

Затриманим у Житомирській області висунуто підозри щодо переправлення своїх співвітчизників до Туреччини з метою трансплантації їх органів. У Київській та Волинській областях зловмисники вербували українських жінок для переправлення за кордон з метою подальшої експлуатації у сфері секс-індустрії. А в Херсонській області упереджено примусове вивезення українських дітей та інвалідів для їх залучення до жебрацтва на території РФ та в тимчасово окупованому Криму. За всіма фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини).

версія для друку