українська російська англійська
У Міністерстві закордонних справ відбулося урочисте відкриття виставкових проектів "Slovenia / ART scanning" та "Photoarchive"
28.05.2015 | 12:06
Прес-служба Міністерства закордонних справ

27 травня у Міністерстві закордонних справ України Перший заступник Міністра закордонних справ Наталія Галібаренко разом з Послом Республіки Словенія в Україні Наташею Прах, Почесним консулом Республіки Словенія в Харкові Анатолієм Бондаренко та директором Центру сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» Наталією Івановою представили виставкові проекти «Slovenia / ART scanning» та «Photoarchive».

Важлива місія цієї експозиції – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи по Словенії, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав. Це і Словенія очима українських митців, і наочний приклад інтегрованості сучасного українського мистецтва у європейський арт-простір.

Про стародавню архітектуру Словенії та дбайливе ставлення до неї – проект «Photoarchive». А сучасну, динамічну і водночас затишну і доброзичливу Словенію презентує проект «Slovenia / ART scanning».

Проекти «Slovenia / ART scanning» та  «Photoarchive» було презентовано в Харкові в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» у вересні 2014 року. З 18 по 30 листопада 2014 року дані проекти брали участь у форумі сучасного українського мистецтва «Art Kyiv contemporary 2014» і за версією журналу «Forbes» увійшли в п’ятірку найцікавіших проектів форуму.

Стосовно презентації проектів Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив: «Я вірю в силу культурної дипломатії. Мистецтво змінює нас і світ довкола нас, дозволяючи краще розуміти один одного, пізнавати всі різноманітні фарби сучасного світу, знаходити спільні цінності та шанувати те, що нас відрізняє. Радий, що цим проектом спільно з нашими партнерами нам вдалося зробити свій внесок у цю важливу справу».

Посол Республіки Словенія в Україні Наташа Прах наголосив: «Проекти “Slovenia / ART scanning” та  «Photoarchive» – приклад поєднання зусиль арт – спільноти та дипломатичних інституції задля створення яскравої презентації країни поза її межами через сучасне мистецтво, задля формування міжкультурного діалогу і порозуміння».

 Почесний консул Республіки Словенія в Харкові Анатолій Бондаренко: «Маю надію, що ця творча ініціатива не залишить нікого байдужим, підтримуючи згуртованість людей позитивним підходом до мистецтва. І, можливо, стане моделлю міжкультурного діалогу. Адже Словенія покликана поділитися своїм культурним надбанням з Україною заради спільного європейського майбутнього».

Учасники проекту: Роман Мінін, Олексій Яловега, Олег Винник – Штеп.

Творчий дебют: Владислав Бондаренко.

Керівник проекту: Наталія Іванова.

Куратор проекту: Анна Кравченко.

 

 

версія для друку