українська російська англійська
Вітання Віце-прем'єр-міністра - Міністра культури В'ячеслава Кириленка учасникам книжкового фестивалю "Kharkiv BookFest"
28.05.2015 | 15:15
Прес-служба Міністерства культури

Шановні друзі!

 

Щиро вітаю всіх з проведенням першого книжкового фестивалю «Kharkiv BookFest» та першого засідання Книжкової ради.

 Привернення уваги до національного книговидання, просування української літератури та української книжки, популяризація читання є важливими для розвитку української культури в цілому.  Знаково, що фестиваль відбувається у Харкові – таким чином місто підтверджує свій статус культурного центру Східної України, розширюється географія українських книжкових форумів.

 Українська книжка сьогодні як ніколи важлива для інтеграції українського суспільства, для оновлення знань про власну історію, пізнання української культури, для осмислення подій сьогодення. Через порозуміння та цивілізовану дискусію лежить шлях до консолідації суспільства. Тому книжка ніколи не може використовуватися для посилення внутрішніх протиріч, для розпалення національної чи релігійної ворожнечі, для фальсифікації історії чи приниження націй. Держава обов’язково реагуватиме на спроби проникнення на український ринок пропагандистської, деструктивної ідеологічної літератури, яка руйнує основи єдності нашого суспільства.

 Дебати, які сьогодні відбудуться в рамках Книжкової ради за участю найбільш авторитетних представників книговидавництва, мають сформувати порядок денний розвитку галузі, консолідувати всі фахові пропозиції, інтереси та потреби, окреслити механізми ефективної співпраці. Такі ініціативи учасників книжкового ринку, громадських та професійних об’єднань,  як Kharkiv BookFest завжди матимуть підтримку з боку держави.

 Уряд і Міністерство культури зокрема відкриті до врахування думок професійного середовища. Так, цього року змінено підхід до закупівель книжок – перелік оновлень бібліотечних фондів буде складений на основі рейтингового опитування читачів. Таким чином, буде вперше враховано реальну думку читацької аудиторії.

 Бажаю організаторам та учасникам Книжкової ради результативної роботи, цікавих ідей та нових можливостей для професійних конструктивних дискусій.

 

 

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури   В’ячеслав Кириленко

версія для друку