українська російська англійська
Павло Петренко відвідав із робочою поїздкою Полтавщину, де розповів про реформи Мін'юсту
29.05.2015 | 18:31
Прес-служба Міністерства юстиції

29 травня Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра Гія Гецадзе відвідали Полтавську область. Робоча поїздка на Полтавщину розпочалася із незапланованої інспекції місцевих центрів надання адміністративних послуг.

«Ми спільно з моїм заступником Гією Гецадзе приїхали на годину раніше і без попередження вирішили відвідати Центри надання адмінпослуг, щоб поговорити з людьми та дізнатися, яка реальна ситуація у сфері надання послуг під час реєстрації бізнесу й нерухомості», - зазначив очільник Мінюсту.

За словами Міністра юстиції, проблеми з якістю обслуговування та чергами в ЦНАПах все ще мають місце.

«Ми з колегами роздали листівки про новації, які спрощують ситуацію в найбільш проблемному напрямку – реєстрації бізнесу - про он-лайн послуги Мінюсту. Оскільки вже сьогодні через Інтернет всього за 20-30 секунд можна отримати будь-яку виписку, витяг та довідку, які наші підприємці отримують штурмом через черги в реєстраційних службах», - зауважив Павло Петренко.

Він повідомив, що Мінюст планує й надалі запроваджувати електронні сервіси для громадян.

«Українцям більше не доведеться зайвий раз спілкуватися з чиновниками. Запуск такої системи при наданні довідок вже продемонстрував дуже хороші результати – станом на сьогодні близько 20% українців уже отримують ці послуги он-лайн», - наголосив Міністр.

Під час поїздки очільник Мінюсту проінспектував роботу державної виконавчої служби ГТУЮ в Полтавській області та реєстраційної служби Полтавського міськуправління юстиції, поспілкувався з представниками нотаріальної спільноти та зі студентами-правниками.

Крім того, Павло Петренко взяв участь у засіданні круглого столу та тему «Стан реалізації реформ, впроваджених Міністерством юстиції України, які спрямовані на надання адміністративних послуг».

За словами Міністра, однією з ключових реформ в системі юстиції є передача повноважень із надання адміністративних послуг місцевим органам влади.

«Представники місцевих органів влади мають більшу мотивацію надавати послуги у сфері юстиції, адже вони ближче до людей. Наша ініціатива полягає у тому, щоб передати ці функції місцевим органам влади. Разом з повноваженням місцева влада отримає додаткові кошти у вигляді адміністративного збору, який минулого року становив 0,5 млрд. грн.», - зазначив Міністр юстиції.

 

Завдяки реформі ці кошти потраплятимуть до місцевих бюджетів і будуть витрачатися на благо місцевої громади: щоб підняти зарплату адміністраторам, щоб зробити гарний центр надання адмінпослуг, щоб відремонтувати дорогу чи дитячий садочок.

Разом з тим, додав Павло Петренко, буде запроваджено принцип демонополізації у сфері надання адмінпослуг. Адже, коли послугу надає виключно держава, ця послуга рідко коли буває якісною, а її отримання часто пов’язане з корупційними проявами.

«Ми прийняли рішення передати повноваження щодо реєстрації бізнесу та нерухомості не лише місцевим органам влади, а й нотаріусам та акредитованим банкам. У людини буде вибір, де саме за однаковим стандартом і за однакові кошти отримати якісну послугу», - сказав очільник Мінюсту.

Крім того, він звернув увагу на ще одну новацію, яка пов’язана із запровадженням принципу екстериторіальності, коли громадянин може отримати послугу в будь-якому місці України, не залежно від місця реєстрації.

 

версія для друку