українська російська англійська
У Національному університеті оборони завершилося навчання з внутрішнього аудиту за міжнародними стандартами
29.05.2015 | 18:39
Прес-служба Міністерства оборони

Заходи, спрямовані на побудову цілісності, прозорості, доброчесності, підзвітності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових інституціях (“building integrity”), проводяться в університеті вже третій рік поспіль за організаційної та фінансової підтримки Міністерства оборони Великобританії.

Радник Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України від Великобританії Філіп Джонс акцентував увагу на тому, що проведення цього курсу – вкрай важливий для України захід в умовах складної ситуації в державі. За словами пана Джонса, нашим громадянам доводиться воювати не лише з противником в зоні АТО, а й з корупцією.

«Корупція в усіх її проявах – загроза національній безпеці держави, її майбутньому. Кожен з тих, хто сьогодні закінчує цей навчальний курс – солдат на передовій війни з корупцією», – наголосив представник Великобританії.

Навчання проходили не лише представники Міністерства оборони та Збройних Сил України, а й інших державних органів. Метою заходу є навчити військовослужбовців та державних службовців здійснювати внутрішній аудит за міжнародними стандартами, розробленими Інститутом внутрішніх аудиторів, який налічує понад 180 тисяч членів з 190 країн світу. Запровадження внутрішнього аудиту в органах державного сектору є однією з обов’язкових умов для вступу в Європейський Союз та виділення допомоги від міжнародних організацій.

Про успіхи оборонного відомства у цій сфері доповіла директор Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Марина Бариніна. Вона зазначила, що за підтримки міжнародних організацій 60 фахівців Міністерства оборони та Збройних Сил України вже пройшли навчання з внутрішнього аудиту за міжнародними стандартами. Завдяки Програмі професійного розвитку в регіонах України проведено семінари з внутрішнього аудиту та запобігання корупції. Представники Міністерства оборони України та Збройних Сил України мали можливість брати участь в міжнародних заходах, організованих Ініціативою НАТО з розбудови цілісності, прозорості, доброчесності і підзвітності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових інституціях, проходити стажування в міжнародній організації “Transparency International”.

«Побудова доброчесності та зниження корупційних ризиків мають стати щоденними обов’язками кожного військовослужбовця, державного службовця та працівника Збройних Сил України, а не лише обов’язками внутрішніх аудиторів», – зазначила головний аудитор оборонного відомства.

 

 

версія для друку