українська російська англійська
Підтверджено надійність та безпеку Рівненської АЕС
02.06.2015 | 12:35
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

На Рівненській АЕС пройшла планова перевірка поточного стану ядерної безпеки експлуатуючою організацією  ДП «НАЕК «Енергоатом». Така перевірка проводиться один раз на два роки згідно з діючими в атомній енергетиці правилами.

Перевірка поточного стану ядерної безпеки на РАЕС проводилася за програмою, розробленою експлуатуючою організацією по 9 напрямках. Перевірялося виконання Рівненською АЕС умов ліцензій та окремих дозволів на експлуатацію енергоблоків, вимог нормативної та експлуатаційної документації. Особливу увагу комісія приділила безпечній експлуатації та якості ремонту обладнання АЕС, питанням радіаційної безпеки, підготовки і допуску до роботи персоналу та виконанню протиаварійних заходів.

До складу комісії входили фахівці Запорізької, Південноукраїнської, Хмельницької АЕС та представники дирекції компанії на чолі з директором департаменту з відомчого нагляду ДНБ ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександром Богуном.

«Результатом роботи комісії є складений нами акт. Туди ми внесли свої висновки стосовно того, що стан ядерної безпеки на Рівненській АЕС відповідає вимогам, правилам і стандартам в атомній енергетиці», – заявляє Олександр Богун.

До ВП РАЕС була прикута особлива увага, після продовження термінів експлуатації першого та другого енергоблоків. Безаварійна робота станції в рамках вимог відповідних документів, підтверджує надійність та безпеку РАЕС», – наголосив голова комісії.

У квітні така ж перевірка проходила на Запорізькій АЕС, далі комісія працюватиме на Хмельницькій та Південноукраїнській АЕС.

версія для друку