українська російська англійська
Наталія Яресько: Програма співробітництва України з МВФ є вигідною для нашої країни
02.06.2015 | 17:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

2 червня Міністр фінансів України Наталія Яресько прочитала лекцію в Університеті банківської справи НБУ на тему «Співробітництво України з МВФ на сучасному етапі». Слухачами стали як науково-педагогічні працівники, аспіранти, так і студенти.

На початку свого виступу Міністр звернула увагу на символічність дати, адже сьогодні виповнюється півроку з моменту формування нового Уряду. Наталія Яресько зауважила, що сьогодні Україна стоїть на шляху стабілізації економіки. Так, за останні місяці резерви Національного банку збільшилися з їх мінімуму у березні майже удвічі, Держбюджет виконується за доходами, вже немає паніки на валютному ринку, а українці знову поступово почали нести свої гривневі заощадження до банків.

І надійним партнером України на цьому шляху є Міжнародний валютний фонд. «Співпраця з МВФ є дуже цінною для країни принаймні з двох причин. Перша – це вартість ресурсів фонду. Якщо по комерційному валютному боргу, що залучала Україна у попередні роки, середньозважена відсоткова ставка складала близько 8%, то кредити МВФ коштують менше 3%. І якщо середній період погашення комерційного боргу складає 5-7 років, то діюча програма співробітництва з Фондом передбачає повернення коштів за 10 років, причому перші 5 років - це пільговий період, підчас якого основна сума боргу не сплачується», - пояснила Міністр.

Другою причиною вона назвала те, що Фонд не просто надає кредитування країні, але й допомагає їй поновити свою фінансову спроможність, підказуючи, які саме реформи потрібно проводити задля цього.

Наталія Яресько розповіла слухачам про історію становлення відносин між Україною та МВФ, разом з тим, звернула увагу, що іноді українці хибно та упереджено розуміють Співробітництво з цим Фондом.

«Програма співробітництва України з МВФ – це саме українська програма, яка окреслює плани Уряду щодо запровадження конкретних змін в певних секторах її економіки. Ця програма реформ є вигідною саме для нашої країни і побудована на програмі реформ Українського Уряду, на Коаліційній угоді та на президентській Стратегії розвитку України 2020», - зауважила Міністр фінансів.

Зокрема, в рамках програми співробітництва з МВФ Україна вже здійснила низку важливих кроків у питанні реформування її економіки. Зокрема, в енергетичному секторі, питанні дефіциту Пенсійного фонду, очищенні банківської системи, покращенні інвестиційного клімату, боротьби з корупцією тощо.

Наталія Яресько зазначила, що до осені, коли планується наступний перегляд програми МВФ, Уряд налаштований реалізувати наступні заплановані кроки у цих сферах.

Дії Уряду, реалізація програми реформ та підтримка міжнародних партнерів дозволили стабілізувати ситуацію в економіці України. Та за словами Міністра фінансів, на меті також відновлення зростання економіки, вже починаючи з 2016 року.

 

версія для друку