українська російська англійська
Україна розпочинає рух до державної страхової медицини, - Арсеній Яценюк
02.06.2015 | 18:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У вівторок, 2 червня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Колегії Міністерства охорони здоров’я наголосив, що країна має «рухатися до державної страхової медицини», при цьому мають бути забезпечені абсолютно безкоштовні послуги швидкої допомоги та первинна допомога.

«Значна частина людей після складних викликів, після розпочатої війни, після економічної кризи, яка тягнеться з 2008 року і зараз тільки посилена російською військовою агресією, - не можуть собі дозволити оплатити медичні послуги, –  наголосив Арсеній Яценюк.  – Ми з вами повинні рухатися до державної страхової медицини. У нас немає іншого варіанту – це солідарна відповідальність суспільства. Так живемо не тільки ми, так живе Європа, так живуть Сполучені Штати Америки».

Передусім, за словами Прем’єр-міністра, безкоштовно мають забезпечуватися послуги швидкої допомоги: «Усе, що по «швидкій», повинно на сто відсотків фінансуватися державою. Окрім цього, держава повинна забезпечити первинну допомогу».

Завдяки впровадженню державної страхової медицини, підкреслив він, «той, хто заплатив кошти, знатиме, що операція на сотні тисяч гривень буде оплачена з державного страхового медичного фонду».

Арсеній Яценюк звернувся до Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі: «У нас із вами є три місяці. Є Парламент, і він хоче змін. Є Міністерство – Міністерство пропонує зміни. На вересень я вимагаю результату як по прийняттю законів, так і по закупівлі медичних препаратів і лікарських засобів та забезпечення вакцинами. Конкретного результату».

 

версія для друку