українська російська англійська
МОЗ і профільний комітет ВРУ обговорили питання автономізації закладів охорони здоров'я
03.06.2015 | 19:10
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему «Автономізація закладів охорони здоров’я» за участю заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця та фахівців Міністерства, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, народних депутатів - членів Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, керівництва і членів Національної академії медичних наук, представників профспілок, обласних рад, місцевих державних адміністрацій.

Учасники обговорили моделі автономізації закладів охорони здоров’я, їх перспективи та вплив на реформування медицини в Україні, провели економіко-статистичний аналіз та його роль у процесі підготовки закладів охорони здоров’я до автономізації. Особливу увагу приділили проблемам безпосереднього надання автономії лікарням, особливостям передачі повноважень на місцях.

Автономія лікарень, за підсумками учасників, є надзвичайно важливою, оскільки наділяє заклади охорони здоров’я реальними інструментами, що спонукають їх реагувати на зовнішні та внутрішні виклики, знаходити та приймати самостійні ефективні та оперативні рішення на місцевому рівні, пристосовуючись до місцевої специфіки. Вона також дозволяє регулювати питання найму та звільнення персоналу, оплати його праці, дає можливості для пошуку інвестицій, проведення закупівель, коригування структури послуг тощо.

Водночас, процес надання автономії на сьогодні пов'язаний з великою кількістю неврегульованих питань: збільшенням публічної підзвітності, забезпеченням чесності, прозорості та ефективності використання коштів, освоєнням відповідними центральними й місцевими органами влади нової ролі замовника та покупця медичних послуг.

Учасники круглого столу окреслили неврегульовані питання і розпочали професійну дискусію для найбільш ефективного їх опрацювання.

 

 

версія для друку