українська російська англійська
Надходження від земельних платежів на Запоріжжі у цьому році зросли на чверть
05.06.2015 | 13:07
Прес-служба Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру

За даними Управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області, з початку року від сплати земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів області надійшло 187 млн. гривень. Це майже на 35 млн. грн. або на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У цілому план надходжень плати за землю на Запоріжжі за чотири місяці цього року виконано на 112%.  

Показник сплати земельних платежів, за твердженням запорізьких податківців, є другим після податку на доходи з фізичних осіб показником із надходження до місцевих скарбниць.

«Збільшити надходження від плати за землю можливо такими шляхами: перший – забезпечення своєчасного укладання договорів оренди при передачі земельних ділянок в оренду та приведення розмірів орендної плати у діючих договорах оренди до вимог чинного законодавства; наступний – проведення земельних аукціонів з продажу прав оренди земельних ділянок. Ці напрями нашої діяльності є ключем до розв’язання проблеми наповнення місцевих бюджетів», – зазначає керівник землевпорядної служби Запорізької області Олександр Євграфов.

Загалом в області з юридичними та фізичними особами у 2014 році укладено 91 договір оренди землі, а протягом I кварталу 2015 року – 42 угоди. Крім цього, за період з 1 січня 2013 року укладено 35 додаткових угод про продовження дії договорів оренди та понад 200 додаткових угод про внесення змін до договорів оренди в частині підвищення орендної ставки.

Завдяки цій роботі вже у поточному році місцеві бюджети отримали 2 млн. грн. додаткових надходжень, а за рахунок реєстрації нових платників – ще 1,7 млн. гривень.

Також за результатами проведених у 2015 році земельних торгів в області реалізовано права оренди на 6 земельних ділянок сільгосппризначення державної власності загальною площею 182,1354 гектара. У другій половині червня заплановано проведення чергового земельного аукціону.

Загалом для продажу прав оренди на земельних торгах Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області пропонує 36 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 928,7121 гектара. З повним їх переліком можна ознайомитися на сайті Держгеокадастру у розділі “Земельні торги”.

 

 

версія для друку