українська російська англійська
Набули чинності нові правила надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній
05.06.2015 | 14:14
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

5 червня в «Офіційному віснику України» опубліковано Наказ Державної авіаційної служби України № 686 від 24.10.2014 «Про затвердження Авіаційних правил України «Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній» зі змінами від 22.05.2015 року, що вводить у дію нові правила призначення на експлуатацію авіаліній.

Скорочено кількість умов, що враховуються при прийнятті рішення. Заявники отримуватимуть бали за такими критеріями:

фактичне використання авіаперевізником раніше наданих прав на експлуатацію повітряних ліній;

обсяг сплачених коштів до Державного бюджету України за останні 12 місяців з розрахунку на одне повітряне судно;

кількість авіаційних подій на 1 мільйон вильотів за останні 12 місяців;

регулярність виконання рейсів за останні півроку.

Більше уваги приділено критеріям безпеки та пунктуальності, що принципово важливі для пасажирів.

Згідно з новим документом процедура прийняття рішення щодо призначення авіакомпанії на маршрути відбуватиметься прозоріше, ніж у всіх попередніх версіях правил та відповідатиме світовим практикам.  Усі заявки перевізників та рішення комісії оприлюднюватимуться на сайті, буде видно, хто і на які напрямки претендує, зрозумілішими стануть міркування – яка авіакомпанія заслуговує на отримання призначення більше за іншу.

Державна авіаслужба доопрацювала правила та відклала на рік введення в дію норм, що викликали найбільший резонанс серед авіакомпаній. Передусім, це норма щодо структури власності перевізника (вимога переважного володіння або контролю більш ніж 50% статутного капіталу авіакомпанії державою Україна та/або українськими громадянами) та вимога виконувати внутрішні рейси протягом 12 місяців до подання заявки на нові міжнародні напрямки.

Як повідомив Голова Державіаслужби Денис Антонюк, вже підготовлено наказ про призначення комісії, яка у вівторок планує розглянути всі заяви щодо надання прав на експлуатацію повітряних ліній, що надходили від авіакомпаній. «Ми пішли назустріч ринку і сподіваємося, що з новими нормами компаніям буде легше та зрозуміліше працювати. Ми попередньо обговорювали зміни до наказу з представниками авіаперевізників та отримали запевнення щодо прийнятності нових правил», – наголосив Денис Антонюк.

 

версія для друку