українська російська англійська
Підписано План спільних заходів Міністерства культури України і Міністерства культури та охорони пам'яток Грузії на 2015-2018 роки
08.06.2015 | 16:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури України В'ячеслав Кириленко та Міністр культури та охорони пам'яток Грузії Міхеїл Гіоргадзе підписали План спільних заходів Міністерства культури України і Міністерства культури та охорони пам'яток Грузії на 2015-2018 роки.

«Тут по-суті програма багатьох спільних акцій, роботи, обмінів експертними групами між Міністерством культури України та Міністерством культури та охорони пам'яток Грузії», - сказав В'ячеслав Кириленко після підписання Плану спільних заходів.

За його словами, міністерства України та Грузії будуть працювати над стратегіями реформування культури, «оскільки багато спільних проблем, пов’язаних з необхідністю модернізації менеджменту культури».

Крім того, як відзначив В'ячеслав Кириленко, буде проводитися робота щодо спільних підходів до охорони культурних пам’яток. «Велика кількість надзвичайно цінних культурних пам’яток як у  Грузії, так і в Україні, потрібно шукати ресурси для того, щоб це оберігати і подавати у найкращому вигляді людям. Тут ми будемо спільно працювати із залучення внутрішніх та зовнішніх ресурсів», - підкреслив він.

Віце-прем'єр-міністр України також повідомив, що країни працюватимуть над імплементацією програми «Креативна Європа». За його словами, Грузія уже підписала даний документ у лютому цього року, «Україна – практично на порозі підписання», днями відбудуться додаткові консультації у Брюсселі з узгодження кінцевих позицій документа. 

У свою чергу Міхеїл Гіоргадзе акцентував на потенціалі поглиблення двосторонніх культурних відносин між Грузією та Україною та висловив  сподівання на  зміцнення дружби між двома братніми народами.

Він підкреслив, що «народ та Уряд Грузії підтримують Уряд та народ України і готові на братню підтримку».

 

Довідково

План спільних заходів Міністерства культури України і Міністерства культури та охорони пам'яток Грузії на 2015-2018 роки укладено на виконання Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Грузія про культурне співробітництво від 13 квітня 1993 року, а також Програми культурного співробітництва між Кабінетом Міністрів України і Виконавчою Владою Грузії на 2002-2004 роки від 17 липня 2002 року.

Документом заплановано проведення у 2017 році Днів культури України у Грузії, і Днів культури Грузії в Україні у 2018 році.

Документ передбачає, зокрема, проведення спільних заходів в Україні і Грузії з метою відзначення визначних дат – 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького, 310-річчя від дня народження Давида Гурамішвілі у 2015 році та 145-річчя від дня народження Лесі Українки у 2016 році.

Відповідно до Плану, міністерства культури двох країн обмінюватимуться досвідом у галузі мистецтвознавства та культурного менеджменту (шляхом обміну експертами); сприятимуть налагодженню безпосереднього співробітництва між установами в галузі охорони культурної спадщини та обмін публікаціями, досвідом, інформацією та експертами. Передбачається співробітництво між музеями обох країн та сприяння організації виставок з музейних фондів. Планом передбачена взаємодія у рамках платформи регіонального співробітництва «Київська ініціатива»; обмін досвідом участі у європейських культурних програмах, зокрема у програмі Європейського Союзу «Креативна Європа».

У сфері літератури Україна та Грузія встановлять пряме співробітництво між Національною спілкою письменників України та Будинком письменників Грузії. Для активізації літературного обміну буде здійснено видавництво антології сучасного українського оповідання, перекладеної грузинською мовою, та антології сучасного грузинського оповідання, перекладеної українською мовою. Відбуватимуться презентації перекладів українських та грузинських творів у Києві і Тбілісі.

Документом передбачено сприяння співробітництву в галузі кінематографії, організація тижнів кіно України у Грузії і Грузії в Україні, організація спільного кіновиробництва.

 

 

 

 

 

версія для друку