українська російська англійська
На Львівщині під час земельного аукціону вартість оренди ділянки зросла в п'ять разів
09.06.2015 | 10:46
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

На земельному аукціоні, що відбувся 5 червня у м. Львові, продано право оренди 4 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту) загальною площею 164 гектари. Стартовий розмір річної орендної плати цих ділянок становив 98,8 тис. грн., в результаті торгів ціна оренди зросла вдвічі – до 200,6 тис. гривень.

Найбільша динаміка вартості була зафіксована на земельну ділянку, розташовану на території Нововитківської сільської ради Радехівського району. У ході торгів вартість її річної оренди зросла у п’ять разів (з 12 до 59 тис. гривень).

За результатами земельного аукціону переможці уклали середньострокові договори оренди земельних ділянок на 14 років. Всього, за період оренди земельних ділянок, до місцевих бюджетів надійде понад 2,8 млн гривень.

“Земельні аукціони вчергове довели ефективність та виправданість витрат на їх організацію та проведення. Адже завдяки відкритій конкуренції збільшується ціна продажу прав оренди, прозорість у діяльності Держгеокадастру, залучаються додаткові кошти до місцевих бюджетів на користь громад”, – зазначив Степан Ярмус, в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Наступні земельні торги з продажу прав на оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населеного пункту) землевпорядною службою Львівщини заплановано провести 19 червня 2015 року. Детальніше ознайомитися із запропонованими лотами можна на офіційному сайті Держгеокадастру України.

Довідково

За результатами попередніх земельних аукціонів, що відбулися у січні, травні та на початку червня 2015 року, було реалізовано право оренди 9 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 363,46 гектара терміном на 14 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 237,5 тис. гривень. Загалом за період користування орендарями цими земельними ділянками до місцевих бюджетів нараховано 3,3 млн. гривень.

 

 

версія для друку