українська російська англійська
Представники Міністерства освіти і науки України та Міністерства освіти Польщі обговорили розвиток освіти національних меншин
09.06.2015 | 19:50
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Вдосконалення освіти національних меншин України та Республіки Польща було основним питанням зустрічі представників Міністерства освіти і науки України та делегації Міністерства освіти Польщі, яка відбулася 9 червня 2015 року в МОН.

У зустрічі взяли участь Павло Полянський, заступник Міністра освіти і науки України, Ева Дудек, заступник Міністра національної освіти Республіки Польща, а також представники міністерств та експерти з питань освіти нацменшин.

Павло Полянський подякував усім польським громадянам за важливу для України підтримку в складний для країни час та їхню солідарність і на політичному, і на суспільному рівнях. Окрім того, досвід Польщі як члена Вишеградської четвірки з інтеграції до євроатлантичного простору є цінним сьогодні для модернізації української освіти.

Під час зустрічі сторони зосередили увагу на питанні освіти національних меншин, зокрема, поляків в Україні та українців у Польщі. «У нас іде інтенсивна робота над новим законопроектом «Про освіту». Однак, як і в чинному законодавстві, держава й надалі гарантуватиме всім представникам нацменшин в Україні безкоштовну середню освіту, яка, відповідно до нового Закону, триватиме вже 12 років», - зазначив заступник Міністра освіти і науки України.

Павло Полянський повідомив, що представники польської нацменшини мають можливість складати зовнішнє незалежне оцінювання польською мовою. Також цьогоріч вперше було проведено Всеукраїнську олімпіаду з польської мови та літератури. Загалом, сьогодні в Україні здобувають освіту польською мовою близько 1600 дітей, 26 500 дітей вивчають польську як предмет та ще 10 000 – вивчають її факультативно в гуртках. І, як зауважив заступник Міністра, цікавість до вивчення польської мови серед української молоді інтенсивно зростає, оскільки багато учнів орієнтуються на вступ до польських вищих навчальних закладів.

Разом із тим, українська та польська сторони обговорили низку питань щодо освіти національних меншин, які потребують координації зусиль обох країн. Зокрема, йдеться про забезпечення та обмін якісними підручниками, в тому числі в електронному форматі; взаємне визнання рівнів кваліфікації вчителів та відповідна оплата праці; створення можливості для етнічних українців вивчати українську мову як іноземну за вибором в будь-якій польській школі (що аналогічно функціонує в Україні для польської мови); організація обмінів учнів для ефективнішого вивчення ними української та польської мов; розробка стратегій освіти нацменшин як в Україні, так і в Польщі тощо.

За підсумками зустрічі представники Міністерства освіти і науки України та делегації експертів з Республіки Польща домовилися про подальшу конструктивну співпрацю.

 

версія для друку