українська російська англійська
Українські громади активніше залучатимуться до популяризації української культури за кордоном та боротьби з антиукраїнською пропагандою, - В'ячеслав Кириленко
10.06.2015 | 15:43
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко провів зустріч з президентом Світового Конгресу Українців Євгеном Чолієм та делегацією СКУ. У зустрічі взяли участь генеральний секретар СКУ Стефан Романів, заступник президента СКУ Павло Грод, член Екзекутивного комітету СКУ Зенон  Потічний, директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

На початку зустрічі  В’ячеслав Кириленко подякував за допомогу Світового Конгресу Українців у боротьбі України за територіальну цілісність, демократію та європейський вибір. Разом з іншими гуманітарними проектами Віце-прем’єр особливо відзначив ініціативу СКУ «Захист патріотів», націлену на збір пожертв українських громад  Канади, Великої Британії, Австралії, США, Польщі та інших держав світу для допомоги військовослужбовцям у зоні АТО.

Віце-прем’єр наголосив, що роль українських громад у світі є важливою також для подолання дезінформації та антиукраїнської пропаганди, просування української культури та формування позитивного іміджу країни в світі. Віце-прем’єр повідомив про плани Міністерства культури створити Український інститут, офіси якого за кордоном сприятимуть популяризації української культури. Президент Світового Конгресу Українців позитивно оцінив таку ініціативу Міністерства культури України та запевнив, що українці за кордоном долучатимуться до втілення цієї ідеї та безпосередньо до роботи новостворених інституцій.

Під час зустрічі було обговорено підготовку до VI Всесвітнього форуму українців, ініційованого Українською всесвітньою координаційною радою, а також План напрямів діяльності та спільних заходів між Світовим Конгресом Українців і Міністерством культури України. Документ підготовлено на виконання Меморандуму про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Світовим Конгресом Українців від 28 серпня 2014 року.

Така співпраця передбачає такі напрямки, як активізація спільних зусиль у пошуку культурних цінностей та створення умов для повернення їх до України, створення Реєстру культурних цінностей, які пов’язані з історією українського народу і перебувають за межами України; сприяння організації виставок, інших культурних заходів за участю українських громад, популяризацію творів українських митців за кордоном. У документі йдеться про наміри залучити світове українство до відзначення 150-річчя дня народження Андрея Шептицького та 1000-річчя смерті Володимира Великого (у м. Стамбул, м. Рим, м. Софія). Окрім того, План співпраці передбачає активізацію контактів із церковними діячами української діаспори (УПЦ у США, УПЦ Канади, УГКЦ, протестантські спільноти).

Довідково

Світовий конгрес українців (СКУ) є міжнародною координаційною структурою для українських громад у діаспорі. Конгрес представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн.

Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією в Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

"Захист патріотів" (patriotdefence.org) – гуманітарна ініціатива СКУ (очолює громадянка США Уляна Супрун), метою якої є збір пожертв від українських громад

До проекту залучені професійні інструктори, які вчать надавати першу медичну допомогу в бойових умовах, та військові медики з догоспітальної допомоги. Програма також надає покращені аптечки першої медичної допомоги кожному військовому, який пройшов навчання, та рюкзаки – кожному підготовленому військовому медику.

Станом на січень 2015 року, інструктажі з тактичної медицини в рамках проекту пройшли понад 12 тис. військовослужбовців та бійців добровольчих батальйонів, роздано понад 9,5 тис. аптечок, укомплектованих згідно з стандартами НАТО.

 

версія для друку