українська російська англійська
Держсанепідслужба контролює стан атмосферного повітря у Києві та Київській області та надає рекомендації населенню
10.06.2015 | 18:34
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Спеціалісти закладів Держсанепідслужби Київської області здійснюють постійний лабораторний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря у населених пунктах Васильківського району та на території інших районів і міст Київської області.

У зв’язку із пожежею, що сталася 8 червня території нафтобази товариства з обмеженою відповідальністю "Побутрембудматеріали" у смт Глеваха Васильківського району Київської області, проби повітря відбирають у контрольних точках Київщини і аналізують тричі на добу.

За результатами досліджень, проведених 9 та 10 червня 2015 року в населених пунктах Васильківського району (м. Васильків, смт Калинівка, с. Багрин, с. Діброва, с. Путрівка, с. Крячки, с. Березанщина, с. Здорівка), перевищень допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не встановлено.

Зокрема, вміст азоту діоксиду (NO2), ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду (СО) був в 2-10 разів нижче за гранично допустимі концентрації. Інші речовини, які утворюються внаслідок згоряння, а саме – вуглеводні насичені, сірководень, формальдегід, сажа – у пробах не виявлені.

Результати лабораторного контролю стану забруднення атмосферного повітря показали відсутність перевищень рівнів встановлених гігієнічних нормативів у населених пунктах сусідніх районів Київської області, зокрема містах Біла Церква, Фастів та Боярка.

Пожежа на нафтобазі не позначилась на рівні радіаційного фону в м. Київ та Київській області, який знаходиться в межах нормативних значень.

Держсанепідслужба України продовжує моніторинг стану забруднення середовища життєдіяльності у Києві та Київській області.

 

Рекомендації населенню щодо поведінки в умовах пожеж, викликаних горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин

 

При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж, викликаних горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин, з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:

1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано-вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.

2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.

3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.

4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.

5. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.

6. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

7. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.

8. Продукти із власних городів мешканцям у зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити, а у разі підозри щодо їх доброякісності (сліди нальоту, сажі тощо) направляти продукцію для дослідження до територіальних органів Держсанепідслужби.

9. Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.

10. Обмежити контакт дітей з піском та ґрунтом на ігрових майданчиках у населених пунктах, розташованих у зоні впливу пожежі.

 

 

версія для друку