українська російська англійська
Андрій Пивоварський: "Укрзалізниця" матиме європейську модель управління, більш прозору та ефективну
11.06.2015 | 18:40
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський на прес-конференції, присвяченій презентації нових проектів статуту та організаційної структури «Укрзалізниці», що відбулася 11 червня. Розробка проектів документів, яку здійснювали фахівці «Укрзалізниці» та Міністерства інфраструктури, базувалася на положеннях, напрацьованих Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD). Нововведення покликані підвищити ефективність управління підприємством шляхом впровадження кращих практик менеджменту державних компаній, які є загальноприйнятими в Європі.

«Проекти структури і статуту розроблені для ПАТ «Укрзалізниця», яке буде створене цього року. Втім, поступовий перехід до нової оргструктури починається вже зараз. В ході реформи планується розділити державну і бізнесову функції «Укрзалізниці», які підприємство сьогодні поєднує. Проект статуту забезпечить трирівневу систему управління УЗ з чітким розподілом функцій та компетенцій органів управління», - підкреслив Андрій Пивоварський.

Згідно визначеного новим статутом порядку, Кабмін та Міністерство інфраструктури вирішуватимуть стратегічні питання управління, а Наглядова Рада і Правління прийматимуть операційні та бізнес-рішення. При цьому однією з функцій Наглядової Ради буде контроль діяльності Правління.

Ще одним важливим нововведенням, передбаченим проектом статуту, є зміна ролі керівника в «Укрзалізниці». Нова система управління буде побудована на принципі колегіального прийняття рішень, що забезпечить більшу прозорість та контроль діяльності управлінського складу. Колективне прийняття рішень стане запорукою їхньої збалансованості та максимально знизить ризик зловживань.

«Принципова відмінність нової оргструктури від існуючої – чіткий розподіл відповідальності. Наразі визначено 10 головних функцій, кожна з який виділена в окрему вертикаль та буде підпорядковуватися конкретному члену правління. Ця людина буде повністю відповідальною за виконання задач, якість та результати роботи своєї вертикалі. Такий підхід усуне дублювання функцій і спростить оцінку ефективності того чи іншого напряму в компанії. Переваги від цієї зміни відчують і клієнти залізниці, для яких взаємодія з підприємством стане простішою», - зазначив Андрій Пивоварський.

За словами Міністра, реформування системи управління УЗ для пасажирів і вантажовласників означатиме підвищення клієнтоорієнтованості підприємства та, як наслідок, отримання якісніших послуг від «Укрзалізниці».

Проект статуту найближчим часом буде переданий на затвердження до Кабінету міністрів України.

 

версія для друку