українська російська англійська
Олександр Светелік провів нараду з питань підготовки мереж Західного регіону до роботи в грозовий період та новий опалювальний сезон
12.06.2015 | 11:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

У Рівненській обласній державній адміністрації під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості  Олександа Светеліка 11 червня відбулася нарада з метою досягнення розуміння влади, енергетиків та споживачів з питань проходження нового опалювального сезону.

На нараду було запрошено представників областей Західного регіону, Держенергонагляду, ДП «НЕК «Укренерго» та Державної інспекції з експлуатації станцій та мереж, НКРЕКП, енергоємних підприємств та підприємств комунальної енергетики тощо.

Під час наради обговорено питання про підсумки роботи Держенергонагляду з контролю за підготовкою та проходженням ОЗП 2014/2015 рр., організацію співпраці  Деженергонагляду з місцевими органами виконавчої влади з питань контролю за дотриманням граничних рівнів споживання електричної енергії та потужності та завдання щодо здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) з підготовки електричних мереж електропередавальних організацій та енергетичних об’єктів комунальної сфери до нового опалювального періоду.

Також визначено завдання щодо організації співпраці органів виконавчої влади з електропередавальними організаціями, Держенергонаглядом та НКРЕКП  з питань підвищення якості та надійності електропостачання, опалення та гарячого водопостачання споживачів, у тому числі соціально важливих споживачів та населення, у  період підготовки та під час проходження осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр.

Під час наради заступник Міністра Олександр Светелік повідомив про заходи, які вживає Міністерство для вирішення проблеми перевантаження електромереж в зимовий період, зокрема щодо  формування запасів вугілля та газу для проходження опалювального періоду, здійснення ремонту обладнання генеруючих підприємств тощо. Також звернув увагу на важливості уважного підходу органів місцевого самоврядування, енергопостачальних організацій до складання щорічних графіків тимчасових  аварійних відключень електроенергії – щоб вони були не формальними, а  враховували особливості енергоспоживання певного регіону. За його словами, енергосистема має великий резерв потужності у нічний період, тому потрібно з урахуванням європейського досвіду шукати способи використання нічної електроенергії, що сприятиме збалансуванню енергосистеми. Крім того, Олександр Светелік звернув увагу на вдосконалення системи оперативного оповіщення населення про можливі відключення електромереж. «Головне – люди, Потрібно приділити максимум уваги забезпеченню оперативного інформування людей», - наголосив він.

«Міністерство працює над тим, аби взимку системи електропередач змогли витримати додаткове навантаження. Для цього ми плануємо проводити модернізацію цих систем та сподіваємося на співпрацю в цьому напрямі обласних державних адміністрацій та обленерго», - поінформував заступник Міністра.

Крім того, Олександр Светелік повідомив, що уже майже завершилося будівництво додаткової лінії електропередач з Рівненської АЕС до Києва.

«Міністерство готове сприяти у якомога швидшому завершенні цього проекту та запуску лінії. Але ще необхідно, щоб таке ж розуміння було і в депутатів Київської області. Адже саме вони мають ухвалити рішення про виділення землі під цю лінію електропередач», - зазначив заступник Міністра.

Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду  В. Рубанка поінформував присутніх щодо роботи над удосконаленням нормативної бази, зокрема, з питань відведення земель, розчищення повітряних ліній електропередачі, а також повідомив про розроблення нового Стандарту операційної безпеки – Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, який буде оприлюднено для обговорення громадськості.

У виступах представників облдержадміністрацій, енергопостачальних організацій регіону порушено питання щодо співпраці з місцевою владою під час розчищення ліній електропередачі, щодо залучення інвестицій, розвитку альтернативної енергетики та інших питань забезпечення надійної та безаварійної роботи. Наголошено про важливість врахування пріоритетності щодо впровадження інвестпрограм та захисту прав споживачів.

 

 

 

 

версія для друку