українська російська англійська
Україна вперше бере участь у міжнародному проекті, присвяченому визнанню іноземних кваліфікацій
12.06.2015 | 18:12
Прес-служба Міністерства освіти і науки

15-16 червня представники Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) проведуть в якості експертів зовнішню перевірку роботи ENIC-NARIC Республіки Словенія, який здійснює визнання іноземних кваліфікацій в Словенії.

Захід виконується в рамках міжнародного проекту «SQUARE». Україна вперше представлена у цьому проекті. Його організатором виступає Erasmus+ (The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency acting under powers delegated by the European Commission), координатором проекту є “Stichting EP-Nuffic” (Голландія) – провідний центр з визнання кваліфікацій у Європейському регіоні.

Проект SQUARE – це низка заходів для забезпечення якості проведення процедури визнання мережею європейських центрів ENIC-NARIC. Його мета – покращити роботу центрів ENIC-NARIC згідно з міжнародними стандартами Лісабонської конвенції та з урахуванням специфіки роботи центрів академічної мобільності та визнання.

У квітні ENIC Ukraine в рамках проекту провів самоаналіз своєї діяльності шляхом збору даних та аналізу на відповідність існуючої практики визнання в Україні стандартам та рекомендаціям європейського простору визнання.

Другим етапом проекту – є нинішній візит українських експертів до Словенії. А наприкінці червня Національний інформаційний центр академічної мобільності очікує на зовнішню перевірку свої діяльності норвезькими експертами. Наразі триває підготовка до прийому експертів з Королівства Норвегія українською стороною.

Такі перевірки центрів з визнання іноземних кваліфікацій своїми колегами з інших європейських країн здійснюються протягом весни-осені 2015 року. Очікується, що експерти з іншої країни не тільки познайомляться з практикою визнання іноземних кваліфікацій, що запроваджена в країні, а й напрацюють свої висновки та рекомендації для подальшої роботи і удосконалення існуючої практики. Узагальнення результатів всього проекту має стати основною для розробки рекомендацій з визнання іноземних кваліфікацій на загальноєвропейському рівні.

Для українського центру участь у такому проекті є, з одного боку, визнанням його кількарічної діяльності у сфері визнання іноземних кваліфікацій, а з іншого – унікальною можливістю отримати цінні поради від своїх колег, які опікується цією темою по кілька десятків років. Такий проект є на часі, оскільки саме зараз вибудовується нова модель процедури визнання іноземних ступенів в Україні, яка орієнтована саме на європейську практику.

Довідково

Функції Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) згідно з постановою Кабінету Міністрів від 31 серпня 2011 р. № 924 «Питання національного інформаційного центру академічної мобільності» покладено на Державне підприємство «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України.

 

версія для друку