українська російська англійська
Між Урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва відбулося підписання Кредитної угоди щодо Проекту модернізації Бортницької станції аерації
15.06.2015 | 10:33
Прес-служба Міністерства фінансів

15 червня, 2015 Уряд України і Агентство міжнародного співробітництва Японії (JICA) підписали Кредитну угоду для "Проекту модернізації Бортницької станції аерації" на 108.193 млрд. єн (близько 870 млн. дол. за поточним курсом чи близько 1,1 млрд. дол. на момент оголошення про надання позики навесні 2014 року).Від імені Уряду Угоду підписала Міністр фінансів Наталія Яресько, від імені JICA - Віце-президент агентства Масаказу Ічікава.

 Завдяки розбудові та модернізації об’єктів очисних споруд Бортницької станції аерації, реалізація цього проекту покращить очищення стічних вод в м. Києві, і тим самим сприятиме підвищенню якості піклування про здоров’я та умови життя громадян. Ця модернізація необхідна для поліпшення потужностей з очищення води, так само як і для безпеки навколишнього середовища. Кредит буде надано для будівництва та реконструкції очисних споруд, очищення їх від осаду та бруду, а також на консультації експертів.

 «Кредитна Угода щодо «Проекту модернізації Бортницької станції аерації», яку ми підписали сьогодні, поліпшить життя близько 3 млн. громадян України. З японським фінансуванням, технологіями і обладнанням ми відновимо і модернізуємо застарілі споруди станції і розбудуємо нові системи аерації. Виконання цього проекту допоможе нам протистояти терміновим екологічним викликам і підвищить енергоефективність», - заявила Наталія Яресько.

 «Я сподіваюся, що проект сприятиме поліпшенню навколишніх умов життя українського населення та покращить зв’язки між Україною та Японією», - сказав пан Ічікава.

 Кредитна угода для модернізації Бортницької станції аерації є лише частиною фінансової підтримки України з боку Японії на загальну суму 1.5 млрд.дол. З моменту Революції Гідності, Японія постійно підтримувала Україну. У 2014 році, Японія оголосила про надання Україні 100 млн. дол. бюджетної підтримки, а у 2015 році її обсяг було збільшено ще на 300 млн.дол., в рамках спільного зі Світовим Банком проекту «Позика для Політики Розвитку». «Ці гроші допоможуть Україні задовольнити нагальні фіскальні потреби, стабілізувати економіку країни та відповісти на існуючі виклики через здійснення реформ», - сказала Наталія Яресько. На додаток, Японія надає Україні гуманітарну, технічну та експертну підтримку.

 Підписання Кредитної Угоди відбулося в рамках цілої низки подій, що відображають зростання міжнародної підтримки і визнання реформ і прагнення України відновити економічне зростання країни, починаючи з 2016 року. Так, 18 травня Уряди України і США підписали Угоду на 1 млрд. дол. кредитних гарантій. 22 травня Україна і Європейський Союз підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну Угоду щодо третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС на загальну суму 1,8 млрд. євро. Ця фінансова підтримка допоможе Україні замінити її зовнішній борг дешевшими та більш довгими позиками. І, таким чином, зменшити боргове навантаження на бюджет України в найближчі роки, стабілізувати економіку та повернутися до її зростання.

 Ключові факти про Кредитну Угоду та Проект модернізації Бортницької станції аерації:

 - Бортницька станція аерації була споруджена у 1960-90х роках і очищує всі стічні води міста Києва. Очищувальні функції станції зменшуються через зношеність та застарілість споруд та обладнання.

- Умови надання позики:

Відсоткова ставка: 0.1% на рік

Термін сплати позики: 40 років, включаючи пільговий період 10 років

 

 

версія для друку