українська російська англійська
Органи місцевої влади також мають долучитися до впровадження енергоефективних заходів
15.06.2015 | 18:23
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Органи місцевої влади також мають долучитися до впровадження енергоефективних заходів. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на круглому столі «Енергоефективність – як підтримати вразливих споживачів» у панельній дискусії «Приклади заходів з підвищення енергоефективності для підтримки вразливих споживачів», де було розглянуто такі аспекти, як підвищення енергоефективності, покращення обізнаності споживачів енергії, зміцнення правової бази в Україні для захисту споживачів енергії.

Захід організовано за підтримки української частини Парламентського комітету асоціації та Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки в рамках проекту «РАДА за ЄВРОПУ», який впроваджується Лабораторією законодавчих ініціатив та фінансується Європейським Союзом.

Під час виступу Голова Держенергоефективності повідомив, що з 15 жовтня 2014 року Урядом запроваджено програму заміщення газу для населення, шляхом придбання котлів, що працюють на альтернативному паливі, за якою відшкодовується 20% тіла кредиту. І вже станом на 15 червня 2015 року видано кредитів на «негазові» котли та енергоефективне обладнання загальною сумою до 82 млн. грн.», - наголосив Сергій Савчук та додав, що механізм стимулювання на впровадження енергоефективних заходів від 8 квітня цього року поширено на утеплення будинків.

За словами Голови агентства, залучення коштів органів місцевої влади та місцевого самоврядування до державної програми з енергоефективності – пріоритетне спільне завдання Держенергоефективності та місцевих органів влади при підготовці до опалювального сезону.

«Як показала практика, залучення коштів на компенсацію відсотків за кредитами на енергоефективні заходи у Львівській області, допомогло збільшити видачу кредитів на «негазові» котли в 6 разів, порівняно із середнім показником по Україні. Тому на сьогодні ми підписали 14 меморандумів з органами місцевої влади про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків, відповідно до якого місцеві органи влади зобов’язуються розробити міську та регіональну програми відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими населенням на проведення термомодернізації будівель. Сподіваємося, що в цьому році досягнемо значного спільного вкладу Уряду та органів місцевої влади у заходи з утеплення житла, що призведе до зниження використання енергетичних ресурсів населенням», - повідомив Сергій Савчук.

 

 

 

версія для друку