українська російська англійська
Фонд Е5Р готовий частину коштів спрямувати на енергоефективність в Україні
18.06.2015 | 09:24
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Під час зустрічі з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком директор Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) Андерс Лунд повідомив, що Фонд готовий частину коштів спрямувати на енергоефективність в Україні. Зокрема, сторони обговорили можливі шляхи розширення державної підтримки термомодернізації житлових будинків.

За словами Андерса Лунда у жовтні цього року Е5Р планує провести широкомасштабну координаційну раду, де буде обговорено питання, щоб частину коштів Фонду надати Україні на енергоефективні заходи.

У свою чергу, Голова Агентства презентуючи механізми державної підтримки, запроваджені Урядом, розповів про програму заміщення газу для населення, шляхом придбання котлів, що працюють на альтернативному паливі, за якою відшкодовується 20% тіла кредиту.

«Сьогодні ми спостерігаємо позитивну динаміку попиту на придбання  котлів, що працюють на альтернативному паливі, серед населення. Станом на 15 червня 2015 року видано кредитів на «негазові» котли та енергоефективне обладнання загальною сумою до 82 млн. грн.», - повідомив Сергій Савчук та додав, що механізм стимулювання на впровадження енергоефективних заходів від 8 квітня цього року поширено на утеплення індивідуальних та багатоповерхових будинків.

«Враховуючи той факт, що державна програма термомодернізації житла користується попитом, постає питання щодо залучення грантових коштів на термомомдернізацію в майбутніх періодах», - підкреслив Голова Держенергоефективності.

Довідково

Рішення про заснування Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) прийнято 28.04.2009 спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейською Комісією, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, Північною екологічною фінансовою корпорацією, Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Міжнародною Фінансовою Корпорацією.

Діяльність Фонду в Україні регулюється Законом України «Про ратифікацію Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля» від 6 липня 2011 року, №3596.

 

версія для друку