українська російська англійська
На системі спецпенсій ми поставили остаточну крапку, – Павло Розенко
18.06.2015 | 11:36
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Повернення до системи спецпенсій в Україні не буде. Про це в ефірі 5 каналу заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«У цьому питанні ми поставили остаточну крапку. З 1 червня ми припинили призначати спецпенсії народним депутатам, міністрам, прокурорам, суддям, податківцям, митникам та іншим чиновникам. Без жодних компромісів ми переходимо на єдині принципи нарахування спецпенсій», - сказав він.

Водночас Міністр наголосив на необхідності прийняття Верховною Радою України пенсійної реформи, запропонованої Кабінетом Міністрів. Він нагадав, що відповідні урядові законопроекти передбачають запровадження в Україні трирівневої системи пенсійного забезпечення: солідарного рівня, накопичувальної системи та недержавного пенсійного страхування.

«У разі прийняття пенсійної реформи люди зможуть отримувати пенсію з трьох джерел, а не з одного, як зараз», - наголосив Міністр.

Павло Розенко також підкреслив, що введення накопичувальної системи буде стимулювати людей дбати про своє пенсійне майбутнє і виводити зарплати з тіні. «Система буде дуже проста – сплачуєш внески, отримуєш достойну пенсію. Не сплачуєш внески – отримуєш той рівень пенсії, який держава може забезпечити у солідарній системі».

«Уряд буде наполягати на тому, щоб внесений варіант пенсійної реформи був проголосований. Якщо це не буде зроблено зараз, реформування пенсійної системи буде відкладене на довгі роки», - підсумував Павло Розенко.

 

версія для друку