українська російська англійська
Олександр Квіташвілі презентував медичній спільноті Кіровоградщини концепцію реформ в охороні здоров'я
18.06.2015 | 14:24
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, Перший заступник Міністра Олександра Павленко, народний депутат Костянтин Яриніч, Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко в рамках робочої поїздки до Кіровограду зустрілися з медичною спільнотою обласного онкологічного диспансеру.

Тут Олександр Квіташвілі презентував основні кроки запланованої медичної реформи, а також відповів на запитання медиків щодо безпосереднього їх впровадження в області. Зокрема, він повідомив, що всі ініціативи з розбудови мережі або побудови спеціалізованих центрів МОЗ України підтримає, проте прискіпливо аналізуватиме доцільність конкретної їх специфіки. «Відхід від фінансування ліжко-місця дозволить використовувати існуючі ресурси – професійні, географічні, фінансові – максимально ефективно і для пацієнтів, і для медичного персоналу», - наголосив він.

Міністр також акцентував увагу на автономізації закладів охорони здоров’я: «Фінансова автономія закладів охорони здоров’я дозволить більш ефективно використовувати наявні ресурси. Вона передбачає юридичний перехід установи на іншу форму господарювання, що дозволить колективу отримувати додаткові кошти для збільшення оплати праці, розширення або переорієнтації переліку послуг».

Користуючись нагодою, Міністр охорони здоров’я також привітав медиків з прийдешнім професійним святом та вручив грамоти і нагороди.

версія для друку