українська російська англійська
ДСНС: Вперше для очищення водоймищ від нафтопродуктів використали сорбент на основі терморозширеного графіту
18.06.2015 | 18:33
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Для ліквідації екологічних наслідків забруднення нафтопродуктами водоймища, яке знаходиться на території нафтобази "БРСМ-Нафта" в Київській області прийнято рішення застосувати сорбент на основі терморозширеного графіту. Цей сорбент використовується вперше  і є розробкою Українського науково-дослідного центру інституту цивільного захисту ДСНС України.

На місці, для скорочення часу на очищення водоймища працівниками УкрНДІЦЗ ДСНС України встановлено спеціальне обладнання для виробництва терморозширеного графіту. Наразі, рятувальники розпочали очищення території нафтобазі БРСМ-нафта від плями нафтопродуктів, в тому числі на поверхні протипожежного водоймища.

За словами працівників УкрНДІЦЗ ДСНС України сорбент на основі терморозширеного графіту значно кращий всіх аналогів, які існують в Україні та світі.

«Якщо порівняти з кращими європейськими аналоги сорбенту, які в середньому збирають до 30-40 грам нафти та хімікатів на 1 грам сорбенту, то наш продукт збирає до 100-120 грам нафтопродуктів на 1 грам речовини», - зазначають в УкрНДІЦЗ.

Також однією з властивостей є те, що сорбент може утримуватися на поверхні води близько трьох місяців, дозволяючи вирішити ряд проблем, пов'язаних з очищення водоймищ від нафти, нафтопродуктів тощо.

ДСНС України в майбутньому планує впроваджувати цей продукт при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру. 

 

версія для друку