українська російська англійська
Міністр оборони України зустрівся з директором управління стратегії та політики Командування Збройних Cил США в Європі
18.06.2015 | 20:21
Прес-служба Міністерства оборони

Сьогодні, 18 червня, відбулася зустріч Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака з директором управління стратегії та політики Командування Збройних сил США в Європі генерал-майором Ренді Кі.

Сторони обговорили питання щодо перспектив співпраці Міністерства оборони України зі Збройними силами США в контексті роботи Об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування. Зазначена структура створена у червні 2014 року з метою надання Україні сприяння у реформуванні силового блоку держави та підвищення спроможностей Збройних Сил України забезпечити суверенітет та територіальну цілісність держави. Головним завданням комітету є розробка та впровадження ефективних механізмів взаємодії силових відомств України та США у процесі їх реформування.

Також генерал-полковник Степан Полторак поінформував іноземну делегацію про перебіг подій на Сході України.

«Сьогодні ситуація, що склалася в Україні, особливо в зоні проведення антитерористичної операції, є стабільно напруженою. На жаль, Мінські угоди не виконуються і щодня порушуються створеними за допомогою Російської Федерації терористичними угрупованнями», – констатував Міністр оборони України, і додав, що це є загрозою не тільки для нашої країни, але й для всього світу.

Генерал-полковник Степан Полторак подякував американському колезі за політичну і матеріальну підтримку України, яку надає США.

«Приємно, що політична підтримка та суттєва практична допомога, що надається Збройним Силам України для реалізації важливих внутрішніх реформ, вчасно надходить з вашого боку. Міністерство оборони України зацікавлене у продовженні співробітництва з Міністерством оборони США», - наголосив генерал-полковник Степан Полторак.

У свою чергу пан Ренді Кі висловив упевненість, що і надалі відповідна робота буде продовжуватися.

«Зважаючи на нагальну необхідність підвищення рівня бойової підготовки українських військових за стандартами НАТО, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки ЗСУ на Львівщині за участю військовослужбовців Національної гвардії України, Збройних Сил України та Збройних сил США триває українсько-американське навчання «Фіарлес Гардіан – 2015», – сказав під час спілкування пан Ренді Кі.

У рамках складної воєнно-політичної ситуації в Україні Сполучені Штати Америки намагаються підтримати українські Збройні Сили через надання необхідного медичного обладнання, одягу, приладів нічного бачення, військового спорядження та автомобільної техніки, – наголошено у ході зустрічі.

 

 

версія для друку