українська російська англійська
Наталія Яресько: "Уряд діє виключно в інтересах народу України"
19.06.2015 | 17:47
Прес-служба Міністерства фінансів

Уряд розробив та направив Спеціальному комітету кредиторів оновлену пропозицію з реструктуризації боргу. Про це на брифінгу, 19 червня, заявила Міністр фінансів Наталія Яресько. «Сьогодні ми направляємо Спеціальному комітету кредиторів оновлену пропозицію з реструктуризації нашого боргу, яка базується на нових макропоказниках», - зазначила Міністр і додала, що оновленні пропозиції включають значне зменшення основи боргу, подовження періоду погашення та заміну відсоткової ставки.

«Це має у середньостроковій перспективі знизити рівень боргового навантаження до прийнятного рівня. А також зменшить тиск на платіжний баланс та потребу у залученні нового фінансування. Таким чином ми будемо в змозі  збільшити і прискорити соціальну підтримку населення з боку держави», - наголосила Наталя Яресько.

Крім того, вона повідомила, що на наступному тижні відбудеться трьохстороння зустріч між Міжнародним валютним фондом, Україною та Спеціальним комітетом кредиторів для уточнення усіх технічних  питань. «У результаті всі учасники процесу мають отримати однакове розуміння технічних та економічних аспектів нашої пропозиції. І таким чином в кредиторів не буде причин і надалі затримувати переговори з Україною щодо реструктуризації боргу», - підкреслила Міністр. Вона переконана, що вже найближчим часом вдасться знайти прийнятне рішення та досягти згоди з Комітетом кредиторів.

При цьому, вона зазначила, що Україна має як юридичне, так і моральне право скористатися правом мораторію на виплату зовнішніх боргів.

«Уряд України діє виключно в інтересах народу України і буде використовувати це право дуже виважено і мудро та виключно на користь наших громадян. І в питанні захисту інтересів нашої країни керівництво держави має єдину погоджену позицію», - підкреслила Міністр.

Крім того, вона повідомила, що держава і надалі продовжує обслуговувати зовнішні борги.

«Наразі, з метою забезпечення конструктивного перебігу переговорів, Україна продовжить обслуговувати борги. У тому числі здійснить платіж 22 червня, по єврооблігаціям,  що підлягають погашенню в грудні 2015 року», - підкреслила Наталя Яресько.

Також Наталія Яресько нагадала, що для виведення українського державного боргу на контрольований рівень потрібно провести реструктуризацію наступних боргових зобов’язань перед комерційними кредиторами: 19,3 млрд. дол. - прямий та гарантований зовнішній комерційний державний борг та зовнішні борги міста Києва накопиченні до лютого 2011 року, а також  3,4 млрд. дол. - комерційні зовнішні борги державних банків та «Укрзалізниці».

 

 

версія для друку