українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко та Террі Сандел домовилися про співпрацю у реформуванні культурної політики та практичної реалізації програми "Креативна Європа"
22.06.2015 | 16:33
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

Віце-прем’єр-міністр - Міністр культури В’ячеслав Кириленко провів зустріч з керівником програми ЄС - Східне Партнерство «Культура» Террі Санделом.

Під час зустрічі йшлося про адаптацію європейського досвіду формування культурної політики та залучення можливостей європейських інституцій і програм при здійсненні реформ в Україні. Також йшлося про перспективи приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа».

В’ячеслав Кириленко наголосив на важливості залучення європейських експертів, зокрема із досвідом роботи в державах Східної Європи до роботи  Ради реформ при Міністерстві культури. «Це сприятиме досягненню найкращих результатів у співпраці Міністерства, представників ЄС та української громадськості», - відзначив  В’ячеслав Кириленко.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури наголосив на відкритості процесу формування Ради реформ. «Ми готові до співпраці з експертами Реанімаційного Пакета Реформ та Платформи стратегічних ініціатив «Культура – 2025», активістами інших організацій у Громадській раді реформ задля конструктивного діалогу щодо комплексного реформування Міністерства культури».

Зі свого боку Террі Сандел висловив всебічну підтримку діяльності Міністерства культури з напрацювання консолідованого варіанту Довгострокової стратегії розвитку української культури та погодився всіляко сприяти діалогу між Міністерством культури України та громадськістю. Керівник європейської культурної програми зауважив, що у реформуванні культурної галузі важливо досягти високого рівня довіри між усіма зацікавленими у реформах сторонами. При цьому Міністерство культури має відігравати стратегічну роль, організаційну роль, зважаючи на об’єднуючий потенціал культури в українському суспільстві. Також Террі Сандел зауважив, що завдяки активній позиції Міністерства культури підписання Програми ЄС «Креативна Європа» з Україною можливе вже у вересні-жовтні цього року. В зв’язку з цим він запропонував надати практичну допомогу у створенні Національного бюро програми «Креативна Європа» в Україні.

У ході зустрічі Террі Сандела було запрошено стати співорганізатором круглого столу щодо практичної реалізації Програми ЄС «Креативна Європа», який планується провести восени після підписання документа.

 

 

версія для друку