українська російська англійська
Міненерговугілля розробляє ряд законопроектів для реформування галузі
22.06.2015 | 17:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості працює над лібералізацією газового та електроенергетичного ринків. Про це 22 червня на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

За його словами зараз йде активна робота над законопроектами про ринок газу та ринок електроенергетики.

«Лібералізація ринку не тільки газового, а й електроенергетичного – є ключовим завданням Міністерства», - підкреслив Володимир Демчишин. До слова, він зазначив, що законопроект про ринок електроенергетики розробляється разом із Європейським енергетичним співтовариством. Міністр висловив сподівання, що документ розглянуть в Парламенті вже восени.

Крім того, як підкреслив Володимир Демчишин, Міністерство вдосконалює законопроект про регулятора. «Суть незалежного регулятора дуже значна у процесі лібералізації ринків», - зазначив Міністр і додав, що регулятор повинен бути незалежним арбітром між учасниками ринку, включаючи державу і, звичайно, мати відповідні повноваження.

«Ось ці напрямки - лібералізація, конкуренція ринку газу, ринку електроенергетики і закон про регулятора - це ключова частина роботи, якою  займається Міністерство з точки зору реформування», - зауважив Володимир Демчишин.

До слова, Міністерство також розробило Концепцію реформування вугільної промисловості. І в ході роботи над нею активно співпрацювало з профспілками, і, своєю чергою, отримувало ряд зауважень. Зокрема щодо заборгованості по заробітній платні шахтарям, Міністр пообіцяв, що вже цього тижня частина заборгованості буде погашена.

 

версія для друку