українська російська англійська
У 2015 році понад сто безпосередніх учасників АТО, які отримали поранення, отримають квартири
22.06.2015 | 20:00
ДЕПАРТАМЕНТ ГУМАНІТАРНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

17 червня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок”.

Зазначеною постановою затверджено порядок, який визначає механізм використання коштів (63 949 тис. гривень), передбачених у Державному бюджеті України на 2015 рік для придбання житла для осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, та які перебувають на квартирному обліку за місцем реєстрації, а в разі смерті зазначених осіб – для членів їх сімей, за якими згідно із законодавством зберігається право подальшого перебування на квартирному обліку.

Зокрема, передбачається що у 2015 році понад сто осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а в разі їх смерті члени їх сімей отримають однокімнатні квартири загальною площею до 50 кв. метрів у прийнятих в експлуатацію новозбудованих житлових будинках (на первинному ринку) або на вторинному ринку.

Водночас є можливим співфінансування придбання житла за рахунок коштів місцевих бюджетів, учасників антитерористичної операції.

Разом з тим, перевищення площі житла (понад 50 кв. м.) допускається у разі оплати різниці його вартості, яка здійснюється за рахунок коштів учасників антитерористичної операції або інших не заборонених законодавством джерел.

Головним розпорядником бюджетних коштів, згідно порядку, є Мінсоцполітики, а Держслужба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції здійснює функції відповідального виконавця. Фінансування буде здійснюватися через обласні, Київську міську державні адміністрації (їх структурні підрозділи).

 

версія для друку