українська російська англійська
У Дніпропетровську з'явиться сучасна бібліотека для незрячих
23.06.2015 | 09:16
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Дніпропетровщина долучилася до створення першої української Дейзі-бібліотеки для незрячих, яка складатиметься з аудіо-книг зі зручною навігацією. Наразі в обласній бібліотеці ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія також працюють над такими книгами. Вже наприкінці року всі мешканці регіону з вадами зору зможуть отримати цікаві аудіозаписи у  зручному форматі на власний комп’ютер або телефон. Про це повідомили в департаменті культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА.

"Дейзі" – це цифровий формат для запису аудіо-книг. Він особливо зручний для людей з вадами зору, оскільки має функції навігації: повністю незряча людина може протягом декількох секунд знайти будь-який потрібний розділ, параграф або сторінку в такій аудіо-книзі.

 «З 2014 року у Львові реалізується проект із створення Дейзі-бібліотеки для сліпих людей. Тепер до нього приєднався і Дніпропетровськ. У нашій бібліотеці будуть озвучувати книги різної тематики і передавати їх до Львова. Там їх переводитимуть в Дейзі-формат», - розповіла заступник директора Дніпропетровської обласної бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія Тетяна Абраімова.

Зараз у базі української Дейзі-бібліотеки 1266 звукових книг. Вже наприкінці року знайти їх  можна буде в Дейзі-бібліотеці через мережу Інтернет або зателефонувавши до обласної бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія. Бібліотекар додасть книгу на віртуальну полицю читача, і вона автоматично з'явиться на його телефоні або комп'ютері.

На Дніпропетровщині проживає понад 4 тисячі незрячих людей.

 

 

 

версія для друку