українська російська англійська
Дніпропетровська лікарня отримала 5 нових сучасних апаратів для гемодіалізу
23.06.2015 | 10:34
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Дніпропетровська лікарня №4 отримала 5 нових сучасних апаратів для гемодіалізу. Тепер життєво необхідну процедуру з очищення крові тут зможуть отримувати на 30 пацієнтів більше. Нове обладнання вартістю 200 тисяч євро передали медзакладу представники Швейцарії.

Сьогодні у міській лікарні №4 гемодіаліз отримують 75 пацієнтів, більшість з яких – переселенці зі Сходу. Наталія – одна з них. Сюди вона переїхала з Луганська. Жінка розповіла, що вже 15 років вимушена тричі на тиждень отримувати гемодіаліз. Пропустити хоч одну таку процедуру – смертельно. Саме тому, коли у рідному місті розпочалися воєнні дії, вона переїхала сюди. Там залишилася родина.

Загалом з початку проведення АТО Дніпропетровська лікарня №4 прийняла 123 таких пацієнти. Частина з них вже повернулися додому. Решта продовжує своє лікування.

«Пацієнти зі Сходу безкоштовно лікуються, живуть та харчуються у нашому медзакладі. Нас підтримує облдержадміністрація. Допомога завжди надається вчасно», – сказала заступник головного лікаря Наталя Бут.

Завдяки гуманітарній допомозі від Швейцарії кількість апаратів у відділенні гемодіалізу збільшиться з 14 до 19. Це дозволить прийняти 30 нових пацієнтів. Директор Бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні Гуідо Бєльтрані зазначив, що їх країна рада приєднатися до допомоги Україні та, зокрема вимушеним переселенцям.

Довідково

На Дніпропетровщині налічується близько 15 тисяч людей з хронічною хворобою нирок. 313 з них отримують замісну ниркову терапію – гемодіаліз. Це метод очищення крові, завдяки якому пацієнти можуть жити.

Загалом на Дніпропетровщині працює 5 відділень гемодіалізу (два у Дніпропетровську, та по одному у Кривому Розі, Павлограді та Дніпродзержинську). На лікування пацієнтів з хронічними хворобами нирок у 2015 році з обласного бюджету виділено понад 56 млн. гривень. Це майже на 15 млн. гривень більше, ніж у 2014 році.

 

версія для друку