українська російська англійська
Парламенту подано на ратифікацію угоду про співробітництво між Урядом України та Організацією НАТО з підтримки та постачання
23.06.2015 | 12:24
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

Угоду про співробітництво у сфері підтримки між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання (ОНПП) підписано відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 370-р Главою Місії України при НАТО Ігорем Долговим 27 квітня 2015 року в м. Брюссель.

Вказана Угода укладена на заміну вже існуючого Меморандуму з метою підвищення оперативності започаткування нових проектів Трастового фонду НАТО та продовження поточних спільних проектів, спрощення процедури їх започаткування.

Відповідно до висновку Мін’юсту від 18 травня 2015 року, Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України у зв’язку з тим, що згідно з її положеннями оподаткування, митні платежі та привілеї персоналу ОНПП здійснюються за іншими правилами, ніж ті, що визначені законодавством України.

З метою завершення виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою з боку української Сторони, Міноборони розроблено проекти розпорядження Кабінету Міністрів про подання на ратифікацію Угоди та відповідного Закону України про її ратифікацію.

Прийняття зазначеного Закону створить правові підстави для виконання Україною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання Угодою чинності, що, у свою чергу, сприятиме співробітництву між Урядом України та ОНПП. Угодою визначаються основні принципи співробітництва для підтримки України за конкретними напрямами, у тому числі щодо постачання, технічного обслуговування, закупівлі товарів і послуг, транспортування, технічної допомоги та реалізації проектів Трастового фонду НАТО (зокрема з удосконалення системи зв’язку і інформації, розбудови системи логістики та стандартизації Збройних Сил, медичної, соціальної реабілітації військовослужбовців), виконавчим агентом яких є Агенція НАТО з підтримки та постачання.

 

версія для друку