українська російська англійська
Понад 100 млн. грн. видано на кредити за державною програмою з енергозбереження
23.06.2015 | 14:15
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Майже 6 тисяч родин вже скористалися програмою від держави, відповідно до якої надається компенсація суми кредиту на придбання «негазового» котла або енергоефективного обладнання та матеріалів.

Програма заміщення газу для населення на придбання негазових котлів та відшкодування державою частини суми кредитів, почала діяти з 15 жовтня 2014 року.

З квітня цього року програму було поширено і на заходи з енергозбереження для фізичних осіб, ОСББ та ЖБК. До участі у програмі задіяно три державні банки, а саме: Ощадбанк, Украгазбанк та Укрексімбанк.

Реалізація механізмів  державної підтримки з енергозбереження має великі переваги:

- скороченню споживання енергоресурсів;

- зменшення фінансового навантаження на домогосподарства, завдяки можливості заощаджувати на оплаті комунальних послуг.

Лідерами реалізації програми державної підтримки з енергозбереження стали Львівська, Черкаська та Київська область з містом Київ.

Попит на державну підтримку в рамках Програми викликаний тим, що громадяни мали змогу скористатися одразу декількома механізмами підтримки, власне державною програмою та регіональною - у Львові і місцевою - у м. Луцьк.

Довідково

Регіональна програма у м. Львові передбачає відшкодування для фізичних осіб 20%  з обласного бюджету відсоткової ставки за кредитами на придбання «негазових» котлів та 15% відсоткової ставки за кредитами на придбання енергозберігаючого обладнання.

Місцева програма у м. Луцьку передбачає відшкодування для ОСББ частини відсотків за кредитами на енергоефективні заходи в будівлях.

 

 

версія для друку