українська російська англійська
Держслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО виконує 6 нових державних програм соціального захисту
23.06.2015 | 16:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 23 червня повідомив, що Службою реалізуються 6 нових державних програм соціального захисту учасників АТО.

Зокрема, за його словами, це дві бюджетні програми з вирішення житлових питань: програма щодо забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в АТО, і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок (з держбюджету у 2015 році виділено на цю програму 64 млн. грн.); програма субвенції з державного бюджету на придбання житла для сімей загиблих учасників АТО, а також інвалідів І та ІІ груп (передбачено 300 млн. грн.).

Артур Дерев’янко підкреслив, що «завдання Служби та органів соцзахисту допомогти людям отримати житло, якщо вони перебувають на черзі. Якщо ні – необхідно допомогти в оформленні документів та черги». 

Голова Служби повідомив, що затверджено програму санаторно-курортного лікування учасників АТО на загальну суму 22,5 млн. грн. На сьогодні, за його словами, у Службі працює тендерна комісія і відбувається розкриття тендерних пропозицій щодо надання санаторно-курортного лікування учасникам АТО. Водночас він додав, що «як мінімум 4-4,5 тис. путівок можна забезпечити ще додатково від тих програм, які є по регіонах».

Артур Дерев’янко наголосив, що для отримання санаторно-курортного лікування учасникам АТО необхідно подати медичну довідку «070/О» та зареєструватися в органах соціального захисту.

 На програму протезування за кордоном передбачено держбюджетом 150 млн. грн. На сьогодні, повідомив Голова Служби, необхідно виготовити протези для 25 бійців, які втратили функціональні можливості верхніх кінцівок.

За його словами, на програму психологічної реабілітації з держбюджету передбачено майже 50 млн. грн., а на програму соціально-професійної адаптації - 27,5 млн. грн.

Артур Дерев’янко повідомив, що станом на 22 червня до Реєстру учасників бойових дій  внесено та надано статус учасника бойових дій 43 182 особам.

 

версія для друку