українська російська англійська
Коментар МЗС України у зв’язку із рішенням Ради ЄС продовжити термін дії санкцій проти РФ
24.06.2015 | 09:14
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Ми вітаємо рішення Ради ЄС щодо продовження до 31 січня 2016 року терміну дії санкцій проти РФ, запроваджених у зв’язку із безпосередньою причетністю російської сторони до ескалації безпекової ситуації на Сході України.

Це рішення вкотре продемонструвало солідарність Європейського Союзу з нашою державою, його відданість захисту територіальної цілісності і незалежності України.

Весь цивілізований світ, насамперед ЄС, закликає Російську Федерацію дотримуватися зобов’язань в рамках Мінських домовленостей, припинити постачання озброєння, найманців та боєприпасів, таким чином сприяючи дотриманню режиму припинення вогню, та вплинути на підконтрольних бойовиків. Тільки повне виконання РФ усіх зобов’язань може стати підставою для перегляду режиму санкцій.

Українська сторона дотримується позиції, що у разі подальшого загострення ситуації або ж продовження нехтування Москвою нормами міжнародного права та своїми зобов’язаннями, міжнародне співтовариство повинне посилити санкційний та інший тиск на РФ.

Тільки повне відновлення контролю України над українсько-російським кордоном, стабілізація ситуації на Донбасі та повернення його в українське правове поле означатиме виконання Мінських домовленостей. І це спільна точка зору України, Європейського Союзу і всього цивілізованого світу.

 

версія для друку