українська російська англійська
Павло Розенко та Йорг Асмуссен обговорили соціальні реформи
25.06.2015 | 12:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Міністр соціальної політики України Павло Розенко провів зустріч із парламентським статс-секретарем Федерального міністерства праці та соціального забезпечення Німеччини Йоргом Асмуссеном.

Павло Розенко поінформував свого німецького колегу про соціальні реформи, над впровадженням яких сьогодні працює Уряд України.

За словами Міністра, основними напрямками реформ у соціальній сфері є реформування системи надання житлових субсидій, пенсійного забезпечення, соціального страхування, лібералізація та приведення до європейським стандартів трудового законодавства.

„На сьогодні ми вже провели серйозну реформу системи житлових субсидій, щоб у складний для українців період підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги захистити найбільш вразливі верстви населення. Система соціального захисту стає більш адресною, ефективною і зрозумілою для  людей”, - зауважив він.

Говорячи про пенсійну реформу, Міністр наголосив, що Уряд здійснив рішучий крок щодо відміни спецпенсій. „Це лише перший, але надзвичайно важливий етап. Другий етап -  це запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення та розвиток недержавного пенсійного страхування. Відповідний урядовий законопроект вже внесений на розгляд Парламенту”, - наголосив Павло Розенко. Він також зазначив, що Мінсоцполітики спільно з технічними групами МВФ та Світового банку вже працює над подальшим трансформуванням солідарної пенсійної системи.

Міністр соціальної політики відзначив позитивні результати тісної і плідної співпраці урядів України та Німеччини, зокрема у здійсненні реформ. „Та підтримка, яку надає нашій країні Німеччина, зокрема щодо проведення реформ у цей складний час, є для нас надзвичайно важливою”, - наголосив Павло Розенко.

У свою чергу Йорг Асмуссен запевнив, що Уряд Німеччини і надалі надаватиме підтримку Україні. „Ми усвідомлюємо, що Україна знаходиться у складній ситуації, перед вами стоять складні політичні, економічні та соціальні виклики. Однак альтернативи проведенню економічних і соціальних реформ немає. Ми і надалі  будемо підтримувати вас”, - зазначив пан Асмуссен.

 

версія для друку