українська російська англійська
Міністерство фінансів вітає надання вкладникам банку "Київ" повного доступу до своїх депозитів
25.06.2015 | 17:33
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністерство фінансів вітає надання вкладникам банку "Київ" повного доступу до своїх депозитів, що стало можливим завдяки успішній передачі активів та пасивів проблемного банку "Київ" надійному державному банку - "Укргазбанк". Починаючи з 25 червня, всі вкладники "Києва" - як фізичні, так і юридичні особи - отримають повний доступ до своїх заощаджень. 

 Міністерство фінансів України активно працює над забезпеченням максимального захисту вкладів громадян у банках, стабільності банківської системи, а також над підвищенням ефективності корпоративного управління державних банків. Зокрема, в рамках реалізації цих завдань Міністерство фінансів, спільно з Національним Банком, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), Світовим Банком, МВФ та ЄБРР, розробило та подало до Верховної Ради законопроект, спрямований на вдосконалення системи захисту вкладів населення та підвищення інституційної спроможності ФГВФО. Цей закон є важливим як для всіх без виключення вкладників банків в Україні, так і для банківської системи в цілому, адже він покращує захист вкладів громадян та забезпечує швидший доступ до цих вкладів в разі визнання банку неплатоспроможним та виведенні його з ринку.

Окрім того, разом з керівництвом державних банків, представниками Національного банку та міжнародних фінансових організацій  Мінфін наразі розробляє стратегію розвитку державних банків. А з метою підвищення довіри вкладників до банківської системи, Міністерство разом з Національним банком розробило новий механізм виведення неплатоспроможного банку з ринку, що одночасно дозволило зберегти повний доступ вкладників до своїх заощаджень (а не лише в рамках 200 тис гривень, що застраховано в Фонді гарантування вкладів фізичних осіб).

Це стало можливим після того, як у грудні 2014 року за пропозицією Уряду, Верховна Рада ухвалила закон «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків». Зокрема, завдяки ухваленню цього закону, запроваджено можливість відчуження активів та зобов’язань проблемного банку на користь іншого банку. Це дозволяє вивести неплатоспроможний банк з ринку, й одночасно в повній мірі зберегти його зобов’язання перед вкладниками. У лютому 2015 року Уряд України прийняв рішення щодо застосування такої процедури до державного банку Київ, та передачі його активів та пасивів стабільному державному банку «Укргазбанк».

Таким чином, завдяки спільним зусиллям Уряду, Національного банку та Верховної Ради, наразі фізичні та юридичні особи, що мали депозити в банку «Київ», зможуть вільно розпоряджатись своїми коштами.

Міністерство фінансів продовжує пильно слідкувати за процесом з тим, щоб забезпечити належний доступ громадян до своїх заощаджень.

 

версія для друку