українська російська англійська
Держветфітослужба: Ситуація щодо зареєстрованої АЧС на Чернігівщині - під контролем
26.06.2015 | 09:24
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

За  інформацією головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області у підсобному господарстві  психоневрологічного інтернату (с. Пересаж  Ріпкинського району Чернігівської області)  зареєстровано  загибель свиней.

При дослідженні проб біоматеріалу, відібраних від загиблих свиней, в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 25 червня 2015 р. встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС  проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ріпкинській РДА, рішенням якого затверджено план з ліквідації АЧС, визначено загрозливу зону та зону нагляду.

Крім того, терміново проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА, участь у якому взяв заступник Голови  Держветфітослужби  України  Олександр Вержиховський. Скоординовано дії усіх причетних до ліквідації спалаху хвороби установ.

Ситуація знаходиться під оперативним контролем головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області та Держветфітослужби України.

Останній випадок  діагностування  АЧС стався  в Київській області  5 травня 2015 р. в урочищі «Грабів» поблизу садового товариства  та угідь резиденції «Залісся» (Броварський район), коли було виявлено 3 трупи диких кабанів.

Після відбору біоматеріалу  для лабораторного дослідження  рештки тварин було знищено на місці виявлення, прилеглу територію продезінфіковано.

версія для друку