українська російська англійська
Представники енергетичних підприємств та промисловці обговорили питання співпраці у сфері модернізації та реконструкції енергетичного обладнання
27.06.2015 | 10:19
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік взяв участь у засіданні круглого столу «Взаємодія енергетичних підприємств та товаровиробників України в частині надання послуг з ремонту, модернізації, реконструкції та експлуатації обладнання», що відбувся 26 червня на Трипільській ТЕС.

Участь у засіданні взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міненерговугілля, Українського союзу промисловців та підприємців, Держенергонагляду, енергетичних компаній та промислових підприємств.

У ході заходу обговорено питання щодо завдань та орієнтирів  нормативно-правового, технічного та фінансового забезпечення взаємодії енергетичних підприємств та товаровиробників України, потреби та можливості енергетичних підприємств України, виконання міжнародних зобов’язань України та імпортозаміщення, а також можливості товаровиробників України в частині надання послуг з ремонту, модернізації, реконструкції і експлуатації енергетичного обладнання.

Олександр Светелік у виступі зазначив: «Потрібно нашу енергосистему підготувати у відповідності до норм, які існують в ЄС». Також наголосив на важливості подальшої підтримки вітчизняного виробника та запропонував створити спільний майданчик з обміну пропозиціями з метою відбору якісної продукції для  потреб української енергетики.

Досвідом реконструкції енергоблоків поділився генеральний директор Трипільської ТЕС П. Кравець. Він зазначив, що принципова позиція підприємства – щоб усе обладнання було вітчизняного виробництва, тому під час ремонту використано 90% українського обладнання, причому купленого без посередників. Заступник Міністра також зауважив, що обладнання, яке поставляється для ремонту та реконструкції, повинно бути найвищої якості.

Своїми напрацюванням щодо організації ремонтних робіт поділилися представники НАЕК «Енергоатом». Про плани щодо побудови нових ліній електропередачі та модернізації розповіли представники ДП «НЕК «Укренерго».

Учасники заходу наголосили на  необхідності вирішення низки питань, зокрема щодо закупівлі продукції вітчизняного виробництва, без посередників, виробництва конкурентоспроможного обладнання, яке б задовольняло вимоги замовників,  впровадження галузевих програм адаптації технічних регламентів і стандартів, здійснення прозорих закупівель, можливості використання для комунальної сфери тепла внаслідок охолодження енергоблоків АЕС тощо.

Також у виступах висловлено стурбованість щодо технічного стану енергомереж. Зокрема, наголошено, що Держенергонагляд на безоплатній основі здійснює технічний аудит і надає готові приписи для усунення недоліків, тому енергетичні підприємства повинні докладати зусиль щодо їх ремонту та модернізації.

Крім того, учасниками заходу запропоновано користуватися послугами товарної біржі та веб-сайтів для вибору та зразків та закупівлі вітчизняної продукції. 

У ході обговорення підприємці зазначили й про існуючі перешкоди та проблеми, серед яких назвали наявність доповнень до стандартів відсутність ринкового контролю та ін.

За підсумками учасники заходу визначили перелік найголовніших завдань, а також напрямки подальшої співпраці щодо розвитку внутрішнього ринку збуту продукції базових галузей економіки:

 

Довідково

Проведення круглого столу розпочинає цикл заходів щодо розробки пропозицій та ініціатив для взаємодії енергетичних підприємств та товаровиробників України в частині надання послуг з ремонту, модернізації, реконструкції і експлуатації обладнання та підтримки власного виробництва.

 

 

версія для друку