українська російська англійська
Павло Петренко та Міхеіл Саакашвілі підписали меморандум, який передбачає створення першого в Україні центру надання адмінпослуг нового зразка - без черг та хабарів
29.06.2015 | 16:47
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністр юстиції України Павло Петренко в ході одноденної робочої поїздки до Одеси разом із Головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі, міським головою Одеси Геннадієм Трухановим та представником благодійної організації «Фонд Східна Європа» Віктором Ляхом підписали Меморандум про взаємодію та співпрацю. Документ передбачає створення в Одесі Центру надання адміністративних послуг нового формату, де українці зможуть швидко та без хабарів отримати весь перелік адміністративних послуг, які надають органи юстиції та місцева влада.

За словами Павла Петренка, пілотний проект, який Міністерство юстиції реалізовуватиме разом із місцевою владою та представниками неурядових організацій, передбачає створення центру, в якому звичайний українець отримуватиме у державного службовця сервіс, а не вимогу дати хабара.

«В Одесі відкривається перший в Україні найбільш технічний і професійний Центр надання адміністративних послуг. Українець зможе тут відпочити і отримати якісну послугу, а не буде стикатися з бюрократією, чергами і нахабством. Це буде та модель, яка має працювати по всій країні», - зазначив очільник Мін′юсту.

Разом з тим, він зауважив, що Мін′юст та одеська влада зіграли на випередження, адже Верховна Рада вже 3 тижні не може розглянути та прийняти закон, який унормує процес передачі реєстраційних функцій Міністерства юстиції місцевим органам влади, нотаріусам та акредитованим банкам та забезпечить ліквідацію черг та корупційних проявів.

За словами Павла Петренка, в України немає 5-7 років, які мали країни східної Європи та Грузія на проведення реформ. Для реформ в Україні час вимірюється місяцями.

«Звертаюся до Парламенту! Ви всі заявляєте, що підтримуєте децентралізацію та місцеві громади. Давайте від слів переходити до діла і голосувати за закони, які дадуть можливість українцям вже з вересня отримувати якісні послуги», - зазначив Міністр юстиції.

Голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі зі свого боку заявив про повну готовність розпочати повномасштабну роботу з реалізації проекту надання швидких адміністративних послуг громадянам, які проживають в Одесі та Одеській області.

«Добре, що ми змогли прискорити цей процес, незважаючи на те, що відповідне законодавство все ще не прийняте Верховною Радою. Але, якщо ми чекатимемо моменту, коли буде створено законодавче забезпечення, ми ніколи нічого не реалізуємо. У нас немає місяців, які можуть піти на обговорення законопроектів. Ми повинні зробити все швидко, як кажуть одесити «на вчора», щоб створити комфортні сервіси без корупції. Ми не можемо це відкладати на післязавтра», - наголосив Голова Одеської ОДА.

Насамкінець Міхеіл Саакашвілі подякував Міністерству юстиції за плідну співпрацю.

Нагадаємо, нова команда Мін'юсту працює спільно з командою Одеської облдержадміністрації вже більше місяця.

 

версія для друку