українська російська англійська
Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України розповів про сьогодення та перспективи вітчизняного флоту
30.06.2015 | 12:40
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

Під час прес-конференції в Одесі командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук деталізував поточний стан та окреслив перспективи розвитку вітчизняного флоту.

За словами командувача, за понад рік після передислокації з Криму, Військово-Морські Сили успішно впорались з основним завданням – відновленням боєздатності виду. Сьогодні сили та засоби військових моряків застосовуються за двома основними напрямками: у складі сил антитерористичної операції та здійснюють заходи бойової діяльності в Чорному морі, на території Одеської та Миколаївської областей для зміцнення рівня регіональної безпеки.

Віце-адмірал Сергій Гайдук наголосив, що ведеться інтенсивна робота щодо відпрацювання Морської доктрини держави, складовою частиною якої стане Військово-морська доктрина.

Також командувач виду Збройних Сил зазначив, що згідно з Державною програмою розвитку Збройних Сил України до 2020 року, при належному фінансуванні за п’ять років чисельність Військово-Морських Сил зросте на тридцять бойових кораблів, катерів та суден забезпечення. До будівництва кораблів та літаків із застосуванням новітніх технологій залучатимуться вітчизняні суднобудівні та судноремонтні заводи, науково-дослідні центри, металургійні, приладобудівні та машинобудівні підприємства. Основу майбутніх ВМС складатимуть новітні корвети з ударним озброєнням, а також ракетні, артилерійські та десантні катери.

На завершення прес-конференції віце-адмірал Сергій Гайдук повідомив, що цього року, з огляду на ситуацію у державі, в День Військово-Морських Сил України особовий склад святкувати не буде. Проте військові моряки проведуть ряд заходів для цивільного населення регіону, ветеранів військової служби та членів сімей військовослужбовців.

Зокрема, 4 липня ветерани київського «Динамо» і одеського «Чорноморця» проведуть зі збірною командою Військово-Морських Сил України футбольний матч, присвячений вшануванню пам’яті загиблих військовослужбовців.

4-5 липня в Одесі відбудеться військово-морський фестиваль. У першу неділю липня військові моряки спусканням на воду вінків вшанують пам’ять усіх, хто загинув у морі. Цього ж дня до причальних стінок одеського морвокзалу пришвартуються військові кораблі, усі охочі з 11 до 17 години зможуть їх відвідати та поспілкуватися з екіпажами кораблів.

З нагоди Дня Військово-Морських Сил в Одесі також відбудеться велопробіг у морських тільниках, а артисти Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України дадуть масштабний концерт у Міському саду.

 

версія для друку