українська російська англійська
Мінекономрозвитку розпочало аналіз звіту Групи експертів СОТ у справі "Україна - Спеціальні заходи щодо легкових автомобілів"
30.06.2015 | 18:23
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України приступило до ретельного аналізу звіту Групи експертів СОТ у справі "Україна – Спеціальні заходи щодо легкових автомобілів" (DS 468), стосовно спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів, незалежно від країни походження та експорту, який було оприлюднено 26 червня цього року. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий  представник  України Наталія Микольська.

"Зважаючи на те, що Уряд та Міністерство зараз докладають значних зусиль для створення "нового іміджу" України в СОТ, ми повинні дуже серйозно та уважно оцінити наданий нам звіт! Адже мова йде про відповідальність України, як надійного та передбачуваного торговельного партнера в цілому, а не лише у цій справі”, - підкреслила вона.

За словами Наталії Микольської, даний звіт ще потребує затвердження на черговому засіданні Органу врегулювання суперечок СОТ. Після офіційного затвердження звіту та проведення його детального аналізу Мінекономрозвитку передасть свої висновки та рекомендації Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі, яка, відповідно до законодавства, уповноважена приймати рішення щодо вказаних заходів.

«Втім, за результатами попереднього аналізу вже можна констатувати, що загалом Група експертів рекомендувала скасувати дані спеціальні заходи, але відхилила частину зауважень Японії щодо процедурної частини застосування», - додала вона.

Очікується, що звіт пройде затвердження на черговому засіданні Органу врегулювання суперечок СОТ у кінці липня цього року, після чого Україні, протягом визначеного періоду, необхідно буде врахувати рішення та рекомендації Групи експертів.

 

версія для друку