українська російська англійська
Ситуація щодо ліквідації пожежі трав'яного настилу на території Зони відчуження та безумовного відселення контрольована, - Олег Мельчуцький
30.06.2015 | 18:59
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

 

Ситуація щодо ліквідації пожежі трав’яного настилу на території Зони відчуження та безумовного відселення контрольована. Про це повідомив Перший заступник Голови ДСНС України Олег Мельчуцький. Він звернувся до представників засобів масової інформації не розповсюджувати паніку щодо радіаційного фону в Зоні відчуження. Оскільки на даний час радіаційний фон у місцях загорань знаходиться у межах норми і становить  0,025 мР/год.  при нормі 0,050 мР/год. 

Олег Мельчуцький зазначив, що на даний час продовжується гасіння 6 окремих осередків загорань на загальній площі близько 110 га, зокрема: поблизу селищ Поліське, Ковшилівка, Глінка, Стара Красниця, Лубʼянка та Бички.

“Нам вдалося локалізувати 4 осередки загорань. Наразі продовжується локалізація ще двох. Особовий склад та техніка працюють у цілодобовому режимі. Ситуація ускладнюється болотистою місцевістю, що у багатьох випадках не дозволяє наблизити техніку безпосередньо до осередків горіння та сильними поривами вітру. Проте рятувальники контролюють обстановку і небезпеки поширення вогню на лісові масиви та у бік атомної станції немає. З метою недопущення збільшення площі загорання працівниками комплексу лісового господарства “Чорнобильська пуща” осередки загорань оточено мінералізованими смугами”, - сказав Олег Мельчуцький.

Він зазначив, що після проведення повітряної розвідки було прийнято рішення про комплексне застосування авіаційних і наземних сил та гасіння пожежі у цілодобовому режимі.

“Безпосередньо на місці події організовано систему управління та роботу штабу пожежогасіння. Всього до ліквідації лісової пожежі 192 чоловіки і 27 одиниць техніки, у тому числі від ДСНС - 144 чоловіки і 22 одиниць техніки. Ми задіяли також три літаки АН-32 П. У разі ускладнення обстановки ми маємо резерв сил та засобів для миттєвого реагування”, - зауважив Перший заступник Голови ДСНС.

 

 

версія для друку