українська російська англійська
Планується, що до кінця наступного тижня частину препаратів для хворих на ВІЛ/СНІД буде доставлено в регіони, - Ігор Перегінець
01.07.2015 | 18:12
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Під час селекторної наради з регіональними центрами з профілактики та боротьби зі СНІДом, яка була проведена в Міністерстві охорони здоров’я України, було проінформовано про те, що регіональні центри СНІДу забезпечені препаратом ламівудин до кінця липня, препаратом ламівудин/зиновудин – до середини липня, препаратом ефавіренз – мінімум, до вересня 2015 року. Саме у цих трьох препаратах – ламівудин, ламівудин/зидовудін, та ефавіренз є найбільша потреба, і саме ці препарати мають бути поставлені компанією «Фіоліс Трейд ЛТД» (наступник «Вектор-Фарма»). Міністерство охорони здоров’я здійснило оплату постачальнику за поставку даних препаратів у грудні 2014 року в 100% обсязі.

«Станом на сьогодні – «Фіоліс Трейд ЛТД» (наступник «Вектор-Фарма») поставив в повному обсязі препарат ламівудин на суму більше 4 млн. гривень. Препарат зараз знаходиться на складах «Укрвакцини», розпочато процес контролю якості в обласній лабораторії Держлікінспекції. Очікуємо, що контроль якості буде завершено за 3 дні. Планується, що до кінця наступного тижня препарат буде доставлено в регіони України», - зауважив Ігор Перегінець заступник Міністра охорони здоров’я.

За словами посадовця, станом на 30 червня 2015 року за даними постачальника був здійснений наступний транш у розмірі 6 млн. грн. за часткову поставку препарату ламівудин/зидовудін. Це дає підстави очікувати поставку лікарського засобу найближчим часом.

Керівник відділу закупівель та постачання Українського центру контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ Сергій Страшук повідомив про кроки Міністерства, Центру та пацієнтських організацій для забезпечення безперервного лікування хворих на ВІЛ/СНІД.

«Ми проводимо щоденний моніторинг ситуації щодо забезпечення хворих на ВІЛ/СНІД ліками для АТР. Щоб унеможливити переривання лікування прийнято та погоджено з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, малярією та туберкульозом (Глобальний фонд) рішення про надання терапії пацієнтам АРТ незалежно від джерел фінансування»,- повідомив Сергій Страшук.

«Ми також використовуємо надлишкові резерви та резерви Пенітенціарної служби України аби розподілити препарати по регіонах, де ситуація найскладніша», - повідомив Сергій Страшук.

МОЗ України також створив експертну групу за участю провідних лікарів та медичних експертів для розробки методичних рекомендацій по переведенню пацієнтів на інші схеми лікування. Проте, у червні таке переведення не знадобилося, тому що у регіонах була достатня кількість препаратів.

Ігор Перегінець також повідомив, що у найближчий час ВІЛ-інфіковані на окупованих територіях зможуть отримувати АТР за рахунок ЮНІСЕФ.

 

версія для друку